dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražská politika

Špidla na Žižkově: Nejsme hadráři, ale ani mistři světa

Evropská unie nám nic nevzala, ale mnohé nám dala. V rámci besedy v žižkovské družstevní kavárně ROH to nedávno uvedl bývalý eurokomisař a nynější šéf poradců předsedy vlády Vladimír Špidla.

„Podílíme se na evropském míru, otevřeli se nám evropské trhy,“ dodal. ČR podle něj nepřinesla Evropské unii nic zvláštního, stejně jako jiné státy, například Belgie. „Nejsme hadráři, ale dávno si nemyslím, že jsme mistři světa,“ řekl. Integrovat se podle něj chtějí především země, které zažili porážku. Nikoli ty, které ji nezažili: třeba Británie.

Vyjádřil se i k tomu, co mnohé Čechy trápí: k pomazánkovému máslu. To, že se tak podle evropských norem nemůže nazývat, je podle něj správně – když má někdo třeba určitý typ diety, zajímá ho, jestli kupuje opravdové máslo.

„Podstatné jméno vyjadřuje podstatu. Je to ochrana spotřebitele,“ řekl. Podle něj se o EU málo vyučuje ve školách, mnozí lidé nejsou informováni a kloní se k názorům, které EP odmítají. Vyslovil se pro to, aby ČR přijala euro, souhlasí i s fiskálním paktem.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru