Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Špidla, Kavur a Pavlík budou v Praze kandidovat za ČSSD do Senátu
Vladimír Šidla na tiskové konferenci. Foto: ČSSD

Špidla, Kavur a Pavlík budou v Praze kandidovat za ČSSD do Senátu

ČSSD vysílá do senátních voleb v obvodu Praha 11 bývalého premiéra Vladimíra Špidlu, v Praze 10 sociálního pracovníka Štěpána Kavuru a v Praze 6 vysokoškolského pedagoga Petra Pavlíka. Strana to oznámila na tiskové konferenci.

Politika je podle Špidly řemeslo a jako každé řemeslo vyžaduje odpovědnost a zručnost. Tu mu podle něj dávají jeho rozsáhlé domácí i mezinárodní zkušenosti.

„Přirážka k dani z příjmu je odpovídající reakcí na zisky energetických firem. Tyto výsledky totiž nejsou výsledkem obratnosti jejich manažerů,“ naznačil Špidla, čemu by se chtěl v horní komoře Parlamentu věnovat.

Špidla bude kandidátem ČSSD na Praze 11 (obvod č. 19). Součástí obvodu jsou třeba pražská sídliště Háje a Horní Měcholupy a sousedící obce, jakými jsou Uhříněves, Nedvězí, anebo Kolovraty.

Předseda spolku Buči Štěpán Kavur se věnuje každodenním problémům seniorů a chudých lidí. „Dnes máme v potravinové bance 450 rodin a jejich počet narůstá. Proč? Lidé nedosáhnou na bydlení, ani energie, musejí vydávat peníze na léky,“ řekl. Štěpán Kavur bude kandidátem ČSSD na Praze 10 (obvod č. 22), kam patří sídliště Záběhlice, ale i moderní Vršovice anebo průmyslové Malešice.

Historické Dejvice a Břevnov společně se sídlišti na Veleslavíně, Petřinách a Zličíně jsou (obvod č. 25) částmi Prahy, kde bude za ČSSD kandidovat vysokoškolský pedagog a odborník na školství Petr Pavlík.

„Přestože čelíme mnoha krizím, válce, anebo koronaviru, nesmíme zapomínat na budoucnost,“ řekl Pavlík během tiskové konference. Připomněl, že to byla ČSSD, kdo začal s pravidelným zvyšováním platů učitelů. Důležitým tématem pro Pavlíka je také rozvoj škol v hlavním městě. 

ČSSD bude stavět kandidáty i v dalších senátních obvodech, rozhodovat o tom bude vedení strany ve čtvrtek. Předseda ČSSD Michal Šmarda předem zmínil, že obhajovat svůj mandát bude senátor Jaromír Strnad v Kutné Hoře. Nově budou kandidátkami do Senátu místostarostka Tábora Olga Bastlová a lékařka Olga Sehnalová v Kroměříži.

Senátní a komunální volby se budou konat 23. a 24. září. V Praze se volí ve třech senátních obvodech a do zastupitelstvech na magistrát a 57 městských částí.


Autor: puc

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru