dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Spekulace se bohužel potvrdily: Mrtvý muž z Vltavy je pohřešovaný Brit
Ilustrační foto: archiv

Spekulace se bohužel potvrdily: Mrtvý muž z Vltavy je pohřešovaný Brit

Pražská policie dnes potvrdila, že mrtvý nalezený v neděli ve Vltavě je pohřešovaný třiačtyřicetiletý britský turista. Prokázaly to genetické testy DNA. Policie po muži pátrala zhruba tři týdny.

Britská média s odvoláním na příbuzné pohřešovaného o jeho úmrtí informovala už na začátku týdne. Česká policie ale musela počkat na výsledky testů. Vyšetřování případu pokračuje. „I nadále pokračují ještě další znalecká zkoumání," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Policisté hledali Brita od neděle 16. listopadu. Slavil v Praze rozloučení svého bratrance se svobodou. Podle přátel a příbuzných, kteří také byli na rozlučce, všichni v noci popíjeli a během přesunu mezi bary se skupinka rozdělila a muž se ztratil.

Podle policie před svým zmizením užíval „v hojné míře" alkohol a drogy. Navíc byl údajně spatřen i dva dny poté, co podle rodiny zmizel, a příbuzní se nemohli shodnout, kde a kdy se přesně ztratil. Kamarádi a příbuzní obvinili policii z nečinnosti a nedostatečné spolupráce s rodinou turisty.


Další krátké zprávy
Nahoru