Dnes Sobota - obcasny-dest 7°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Spejbl a Hurvínek se dočkají přístavby, budou i úpravy Dejvického divadla
Mánička a Hurvínek. Foto: Radovan Janouschek

Spejbl a Hurvínek se dočkají přístavby, budou i úpravy Dejvického divadla

Šestá městská část ve spolupráci s magistrátem plánuje přístavbou rozšířit budovu dejvického Divadla Spejbla a Hurvínka. Stávající muzeum loutek se prodlouží o nízkou přístavbu na přilehlý dvůr domu. Nedávno Praha 6, magistrát a divadlo podepsali memorandum. Realizace by měla stát přibližně 16 milionů korun. Do budoucna by tak mělo v divadle vzniknout nové centrum pro pořádání volnočasových programů.

Podle memoranda by mělo divadlo na své náklady zpracovat architektonickou a provozní studii kulturního centra, přičemž metropole bude připravena finančně přispět na jeho vybudování.

„Centrální část Prahy 6 je vlastně taková malá Broadway. Na pár metrech najdete hned tři slavná divadla a všechna jsou navíc v domech, které vlastní městská část. Je skvělé, že můžeme investovat do jejich rozvoje a zlepšovat jim zázemí. Vedle nové přístavby Divadla Spejbla a Hurvínka to v příštím roce bude i rozšíření hlediště Dejvického divadla,“ sdělil místostarosta Petr Prokop (STAN), do jehož kompetenci patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán.

Důvodem pro vybudování nového centra je mimo jiné to, že divadlo pořádá víkendová představení pro rodiny, ve všední dny také pro školy a večerní představení pro dospělé diváky. Po vybraných představeních se také konají různé workshopy v takzvaném přísálí nebo prostoru pro konzumaci, což podle není zcela vhodné řešení.

Nové centrum bude sloužit jak pro školní a dětská představení, tak i pro setkávání přátel Spejbla a Hurvínka při Noci divadel a mohlo by sloužit také jako zkušebna „Jsme moc rádi, protože budeme mít více místa pro divadelní workshopy, miminí divadlo či divadelní zkoušky, což nám pomůže rozšířit kapacitu, která u těchto aktivit dosud nestačila,“ sdělila ředitelka divadla Denisa Kirschnerová.

Divadlo Spejbla a Hurvínka bylo založeno v roce 1930. Předtím autor prvních loutek Josef Skupa působil pouze na amatérské scéně. Divadlo se časem rozšířilo o tři další postavy, Máničku, bábinku a psa Žeryka a vystřídalo se u nich několik hlasů a autorů, uvedla ČTK.

Hurvínek o prázdninách

V červenci si celá dřevěná parta vybírá volno. Už v srpnu však netrpěliví diváci mohou navštívit letní scénu Divadla S+H ve Vzdělávacím centru Zoo Praha. Divadlo tam odehraje čtyři představení inscenace „Hurvínek a král Blecha“, a to v sobotu 19. a v neděli 20. srpna ve 14:00 a v 16:30 hodin.

Nebudou chybět ani představení na domovské scéně, obecenstvo se může těšit na čtyři představení inscenace „Pohádky pro Hurvínka“, a to v sobotu 26. srpna ve 14:00 a v 16:30 a v neděli 27. srpna v 10:30 a ve 14:00.


Autor: Jan Puci

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

17. dubna 2024 ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Další články
Nahoru