Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Speciální policejní tým se zaměřuje na drogové dealery v oblasti Anděla
Pěší zóna u stanice metra Anděl v Praze 5. Foto: Jan Puci

Speciální policejní tým se zaměřuje na drogové dealery v oblasti Anděla

Největší potíže s drogami má Praha 5 v centru u Anděla, Na Knížecí a v ulicích kolem spodní části Plzeňské. Právě v těchto oblastech působí speciální tým pražské policie, který se zaměřuje na boj proti drogovým dealerům.

„Veřejný prostor Prahy 5 a tím samozřejmě i místní obyvatele trápí problémy s pouličním prodejem a užíváním drog dlouhodobě. V posledním roce se to pro nás už stalo neúnosné. Jsem proto velmi ráda, že naše jednání s ředitelem pražské policie Tomášem Lerchem vyústilo v dlouhodobou spolupráci, která přináší úspěchy. Pro Pětku je to skutečně vítaná pomoc,“ říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS/SPOLU). 

„Na základě dosavadní velmi dobré praxe v řešení drogové a jiné pouliční kriminality v centru města, jsme se po dohodě se zástupci městské části rozhodli rozšířit teritorium týmu policistů zaměřujících se na tuto oblast kriminality i do aktuálně problematické části Prahy 5. Navazujeme tak na dlouhodobou činnost a dobrou praxi pražské policie, získanou v oblasti Václavského náměstí a blízkého okolí,“ uvedl Lerch.

„Speciálnímu týmu policistů zaměřujících se na drogovou a pouliční kriminalitu, který funguje několikátým rokem, se podařilo zadržet již stovky pachatelů drogové, majetkové, ale i násilné trestné činnosti. Naším cílem je především zajistit všem obyvatelům a návštěvníkům Prahy maximální bezpečnost,“ dodal.

Výsledky působení speciálního týmu v ulicích Prahy 5 vyhodnotí radnice s policií koncem října. Následně se dohodnou na dalším společném postupu.

Na údajně selhávající systém sociálních služeb pro pouliční uživatele drog a osoby bez domova se snaží upozornit nedávná společná deklarace městských částí Prahy 5, Prahy 1 a Prahy 2. Více jsme o tom informovali zde:

„Lidé tu splácí hypotéky a vychovávají děti, chtějí s nimi chodit na hřiště a nebát se, pracovat, odpočívat. Pokud chceme omezit užívání drog na veřejných místech, musíme okamžitě otevřít odbornou debatu o tom, jak toho reálně a rychle docílit. Za pár dní pražské radní Mileně Johnové (Praha Sobě, pozn. aut.) předložím návrh společného uspořádání Fóra pražské bezpečnosti, které považuji za klíčový krok ke společnému řešení. Jsem ráda, že je tomu nakloněna,“ dodala starostka Zajíčková.


Autor: Jan Puci

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Dnes ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Dnes v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Dnes v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Další články
Nahoru