Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Speciální policejní tým se zaměřuje na drogové dealery v oblasti Anděla
Pěší zóna u stanice metra Anděl v Praze 5. Foto: Jan Puci

Speciální policejní tým se zaměřuje na drogové dealery v oblasti Anděla

Největší potíže s drogami má Praha 5 v centru u Anděla, Na Knížecí a v ulicích kolem spodní části Plzeňské. Právě v těchto oblastech působí speciální tým pražské policie, který se zaměřuje na boj proti drogovým dealerům.

„Veřejný prostor Prahy 5 a tím samozřejmě i místní obyvatele trápí problémy s pouličním prodejem a užíváním drog dlouhodobě. V posledním roce se to pro nás už stalo neúnosné. Jsem proto velmi ráda, že naše jednání s ředitelem pražské policie Tomášem Lerchem vyústilo v dlouhodobou spolupráci, která přináší úspěchy. Pro Pětku je to skutečně vítaná pomoc,“ říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS/SPOLU). 

„Na základě dosavadní velmi dobré praxe v řešení drogové a jiné pouliční kriminality v centru města, jsme se po dohodě se zástupci městské části rozhodli rozšířit teritorium týmu policistů zaměřujících se na tuto oblast kriminality i do aktuálně problematické části Prahy 5. Navazujeme tak na dlouhodobou činnost a dobrou praxi pražské policie, získanou v oblasti Václavského náměstí a blízkého okolí,“ uvedl Lerch.

„Speciálnímu týmu policistů zaměřujících se na drogovou a pouliční kriminalitu, který funguje několikátým rokem, se podařilo zadržet již stovky pachatelů drogové, majetkové, ale i násilné trestné činnosti. Naším cílem je především zajistit všem obyvatelům a návštěvníkům Prahy maximální bezpečnost,“ dodal.

Výsledky působení speciálního týmu v ulicích Prahy 5 vyhodnotí radnice s policií koncem října. Následně se dohodnou na dalším společném postupu.

Na údajně selhávající systém sociálních služeb pro pouliční uživatele drog a osoby bez domova se snaží upozornit nedávná společná deklarace městských částí Prahy 5, Prahy 1 a Prahy 2. Více jsme o tom informovali zde:

„Lidé tu splácí hypotéky a vychovávají děti, chtějí s nimi chodit na hřiště a nebát se, pracovat, odpočívat. Pokud chceme omezit užívání drog na veřejných místech, musíme okamžitě otevřít odbornou debatu o tom, jak toho reálně a rychle docílit. Za pár dní pražské radní Mileně Johnové (Praha Sobě, pozn. aut.) předložím návrh společného uspořádání Fóra pražské bezpečnosti, které považuji za klíčový krok ke společnému řešení. Jsem ráda, že je tomu nakloněna,“ dodala starostka Zajíčková.


Autor: Jan Puci

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Dnes v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru