Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Speciální policejní tým se zaměřuje na drogové dealery v oblasti Anděla
Pěší zóna u stanice metra Anděl v Praze 5. Foto: Jan Puci

Speciální policejní tým se zaměřuje na drogové dealery v oblasti Anděla

Největší potíže s drogami má Praha 5 v centru u Anděla, Na Knížecí a v ulicích kolem spodní části Plzeňské. Právě v těchto oblastech působí speciální tým pražské policie, který se zaměřuje na boj proti drogovým dealerům.

„Veřejný prostor Prahy 5 a tím samozřejmě i místní obyvatele trápí problémy s pouličním prodejem a užíváním drog dlouhodobě. V posledním roce se to pro nás už stalo neúnosné. Jsem proto velmi ráda, že naše jednání s ředitelem pražské policie Tomášem Lerchem vyústilo v dlouhodobou spolupráci, která přináší úspěchy. Pro Pětku je to skutečně vítaná pomoc,“ říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS/SPOLU). 

„Na základě dosavadní velmi dobré praxe v řešení drogové a jiné pouliční kriminality v centru města, jsme se po dohodě se zástupci městské části rozhodli rozšířit teritorium týmu policistů zaměřujících se na tuto oblast kriminality i do aktuálně problematické části Prahy 5. Navazujeme tak na dlouhodobou činnost a dobrou praxi pražské policie, získanou v oblasti Václavského náměstí a blízkého okolí,“ uvedl Lerch.

„Speciálnímu týmu policistů zaměřujících se na drogovou a pouliční kriminalitu, který funguje několikátým rokem, se podařilo zadržet již stovky pachatelů drogové, majetkové, ale i násilné trestné činnosti. Naším cílem je především zajistit všem obyvatelům a návštěvníkům Prahy maximální bezpečnost,“ dodal.

Výsledky působení speciálního týmu v ulicích Prahy 5 vyhodnotí radnice s policií koncem října. Následně se dohodnou na dalším společném postupu.

Na údajně selhávající systém sociálních služeb pro pouliční uživatele drog a osoby bez domova se snaží upozornit nedávná společná deklarace městských částí Prahy 5, Prahy 1 a Prahy 2. Více jsme o tom informovali zde:

„Lidé tu splácí hypotéky a vychovávají děti, chtějí s nimi chodit na hřiště a nebát se, pracovat, odpočívat. Pokud chceme omezit užívání drog na veřejných místech, musíme okamžitě otevřít odbornou debatu o tom, jak toho reálně a rychle docílit. Za pár dní pražské radní Mileně Johnové (Praha Sobě, pozn. aut.) předložím návrh společného uspořádání Fóra pražské bezpečnosti, které považuji za klíčový krok ke společnému řešení. Jsem ráda, že je tomu nakloněna,“ dodala starostka Zajíčková.


Autor: Jan Puci

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru