dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Specialistka na péči o pleť Kratochvílová: Co vše můžete pro sebe udělat. Základem je čištění, říká
Specialistka na péči o pleť Marie Kratochvílová. Foto: archiv

Specialistka na péči o pleť Kratochvílová: Co vše můžete pro sebe udělat. Základem je čištění, říká

Pravidelné čištění, odličování, hydratace, masky, péče o ruce i nohy. Chcete-li mít pleť „jako ze škatulky“, na to vše je třeba nezapomínat. O tom, jak pečovat o pleť, si Pražský patriot povídal se specialistkou Marií Kratochvílovou.

Co je základem péče o pleť? „Čištění a zase čištění. Pokud si správnými přípravky – pleťovým mlékem a pleťovou vodou – čistíme pleť ráno a večer, dosáhneme zlepšení její regenerace až o 30 procent,“ říká Marie Kratochvílová.

„Zajistíme si čisté póry, vitamíny a připravíme ji tak, abychom mohly aplikovat krémy, které pak budou fungovat a pomohou k ozdravění naší pleti skutečně na 100 procent,“ dodává.

Pokud ženy chtějí účinně bojovat proti stárnutí pleti, měly by podle ní do péče pravidelně přidávat různá séra. „Jejich působení je hloubkové a výzkumem je prokázané, že dokážou ovlivnit oslabenou produkci kolagenu a elastinu, která se projevuje již od 25 let,“ upozorňuje Kratochvílová.

Oční krémy, masky nebo peeling

Séra podle jejích slov pomáhají minimalizovat jemné i hluboké vrásky, napnou pleť a celkově ji posílí. „Výsledkem bude krásná a zdravá pleť. Séra ovšem musíme vybírat s rozvahou. Pokud chceme dosáhnout zaručených výsledků, musíme mít ta, která skutečně fungují,“ radí specialistka péče o pleť.

Ke každodenní péči o pleť patří podle jejích slov neodmyslitelně i oční krémy. „Měly by je používat nejenom dámy ve zralém věku, ale i dívky a mladé ženy, vlastně již od 18 let. Kůže kolem očí je velmi jemná a jako první se zde začnou projevovat příznaky stárnutí pleti a vrásky,“ říká. Oční krémy je podle ní třeba používat denně – ráno i večer.

Ženám, které péče o pleť baví a nevadí jim nějaký přípravek navíc, doporučuje přidat jednou až dvakrát týdně péči v podobě masky nebo peelingu. Upozorňuje ale, že tyto přípravky je vhodné koupit a aplikovat jen po poradě s kosmetičkou, která určí správný typ pleti a doporučí masku a peeling opravdu vhodné pro konkrétní pleť.

Pravidelně se odličujte a pleť hydratujte

Pokud by si ženy z opravdu velkého množství nabízených přípravků vybraly cokoli, co je zaujme podle popisku či obalu, mohlo by to podle ní vést spíš k přecitlivělosti pleti a ne ke zdárným výsledkům.

A jakými jinými pravidly při péči o pleť je potřeba se řídit? Určitě se pravidelně odličujte (především používáte-li make-up) a nezapomínejte na hydrataci. „Hydratace je potřeba vždy a u všech druhů pleti,“ říká Kratochvílová.

K již zmíněným pleťovým maskám: vaší pleti prospěje kupříkladu „babská rada“ – rozstrouhejte kus okurky, kterou smíchejte s plnotučným tvarohem. Naneste na pleť, asi po půl hodince smyjte a natřete si pleť krémem. A také hodně pijte – aby se pleť hydratovala i zevnitř.


Autor: Anna Skálová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru