Dnes Středa - zatazeno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Špatné skladování, hmyz a myši. Hygienici pokutovali za nedostatky ve stravovacích zařízeních
Nevhodné skladování směsi na bramborák v kontrolovaném stánku. Foto: se souhlasem KHS Středočeského kraje

Špatné skladování, hmyz a myši. Hygienici pokutovali za nedostatky ve stravovacích zařízeních

Od ledna do konce září letošního roku vykonali zaměstnanci odboru hygieny výživy Krajské hygienické stanice Středočeského kraje již 1 734 kontrol v provozovnách stravovacích služeb a zjistili řadu nedostatků. Uložili za ně pokuty dohromady přes milion korun. Informovala o to mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

Nedostatky byly  podle mluvčí zjištěny ve vyvařujících restauracích, provozovnách závodního stravování a také v provozovnách jako jsou cukrárny, kavárny nebo rychlé občerstvení. „Za zjištěné nedostatky byly začátku ledna do konce září uděleny finanční sankce v celkové výši 1 106 100 korun, upřesnila Šalamunová.

Mezi nejčastější pochybení, která středočeští hygienici dosud zjistili, patří nedostatky v označování polotovarů a rozpracovaných pokrmů (19 procent), dodržování provozní hygieny (18,7 procenta) nebo v příjmu a skladování potravin a surovin (9,9 procenta).

Ve zmíněném období bylo zároveň hygieniky uloženo celkem 176 opatření směřujících k odstranění zjištěných závad.

Ta spočívala především v nařízení sanitace provozovny či výrobníku zmrzliny, likvidace nebezpečných potravin, případně v nařízení na ochranou deratizaci či desinsekce při výskytu hlodavců nebo hmyzu.

„Ve třech případech bylo přistoupeno i k okamžitému uzavření provozovny,“ dodala mluvčí středočeských hygieniků.


Autor: Jan Puci

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Další články
Nahoru