Dnes Sobota - jasno 21°C
Zítra Neděle - jasno 22°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Špatné skladování, hmyz a myši. Hygienici pokutovali za nedostatky ve stravovacích zařízeních
Nevhodné skladování směsi na bramborák v kontrolovaném stánku. Foto: se souhlasem KHS Středočeského kraje

Špatné skladování, hmyz a myši. Hygienici pokutovali za nedostatky ve stravovacích zařízeních

Od ledna do konce září letošního roku vykonali zaměstnanci odboru hygieny výživy Krajské hygienické stanice Středočeského kraje již 1 734 kontrol v provozovnách stravovacích služeb a zjistili řadu nedostatků. Uložili za ně pokuty dohromady přes milion korun. Informovala o to mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

Nedostatky byly  podle mluvčí zjištěny ve vyvařujících restauracích, provozovnách závodního stravování a také v provozovnách jako jsou cukrárny, kavárny nebo rychlé občerstvení. „Za zjištěné nedostatky byly začátku ledna do konce září uděleny finanční sankce v celkové výši 1 106 100 korun, upřesnila Šalamunová.

Mezi nejčastější pochybení, která středočeští hygienici dosud zjistili, patří nedostatky v označování polotovarů a rozpracovaných pokrmů (19 procent), dodržování provozní hygieny (18,7 procenta) nebo v příjmu a skladování potravin a surovin (9,9 procenta).

Ve zmíněném období bylo zároveň hygieniky uloženo celkem 176 opatření směřujících k odstranění zjištěných závad.

Ta spočívala především v nařízení sanitace provozovny či výrobníku zmrzliny, likvidace nebezpečných potravin, případně v nařízení na ochranou deratizaci či desinsekce při výskytu hlodavců nebo hmyzu.

„Ve třech případech bylo přistoupeno i k okamžitému uzavření provozovny,“ dodala mluvčí středočeských hygieniků.


Autor: Jan Puci

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru