dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Špatně parkujete? Policisté na vás vyfasovali nové zbraně, které sejmou auta mnohem rychleji
Tyto telefony budou používány při dokumentaci přestupků v Praze. Foto: Policie ČR

Špatně parkujete? Policisté na vás vyfasovali nové zbraně, které sejmou auta mnohem rychleji

Pražští dopravní policisté obdrželi od pražské pobočky Mezinárodní policejní asociace VIP IPA šest speciálních mobilů, kterými se jim budou lépe dokumentovat dopravní přestupky.

Telefony jsou vybaveny kvalitním a nadstandardním fotoaparátem. Výjimečné jsou svým softwarem. Aplikace, na jejímž vývoji se podíleli pražští policisté, umožní mnohem lepší, relevantnější a rychlejší dokumentaci pasivních dopravních přestupků, například špatného parkování.

Aplikace automaticky do elektronického formuláře doplňuje polohu místa spáchání přestupku dle GPS, datum a čas. Navíc obsahuje přednastavená paragrafová znění přestupků, která tak nemusí policista vypisovat sám.

„Je velikým přínosem pro následnou jednoznačnou prokazatelnost přestupkového jednání před správním orgánem nezměnitelnost elektronického formuláře. V tom nemůže nikdo nic po jeho uložení poupravit, nebo pozměnit,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

ilustracni-foto-darovanych-telefonu-nahled Navíc je tento formulář automaticky elektronicky podepsán konkrétním policistou. Dalším přínosem je zkrácení archivace dopravních přestupků. Dříve jejich evidence, při větším počtu deliktů, mohla trvat i desítky minut.

„Díky tomuto systému se tato doba zkrátí na pár vteřin, během kterých se přestupky zaznamenané tímto zařízením přehrají do příslušného počítače,“ dodal Tomáš Hulan. Na zpracování dokumentace přestupků nebude muset podílet několik zaměstnanců, nýbrž pouze jeden, který bude mít ve své kompetenci příslušný počítač.

Čtěte také: Praha spustí revoluci v parkování: postihy, smíšené zóny, dělení na květinky


Autor: Dalibor Kracík

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru