dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Sparťané: nemáme se za co stydět
Smutek Sparťanů chvíli po vyrovnávacím gólu, který je vyřadil z Evropské ligy. Foto: www.sparta.cz

Sparťané: nemáme se za co stydět

Zklamání Sparťanů z remízy s londýnskou Chelsea je obrovské a logické. Přesto mají z herně povedeného zápasu dobrý dojem. Slova uznání se hráčům dostalo od svého trenéra Vítězslava Lavičky.

Na tiskové konferenci po utkání řekl hlavní trenér Vítězslav Lavička, že je sice zklamaný, ale zároveň i hrdý na celý tým. „Přijeli jsme udělat vše pro postup. I když se nám to nakonec nepodařilo, tak mám jen pozitivní dojmy,“ uvedl.

Podle Lavičky byla Sparta v obou zápasech rovnocenným soupeřem úřadujícímu vítězi Ligy mistrů. Kouč je přesvědčen, že tým zkušenost z dvojzápasu zúročí v tom nejlepším směru.

Vyzdvihl kolektivní výkon všech hráčů na hřišti. „Hráči opravdu tvrdě pracovali a zaslouží absolutorium. Skvěle nás podržel Tomáš Vaclík, celá obrana pracovala výborně,“ řekl.

Krutý fotbal

Po zápase také pochválil fanoušky. Z televizního přenosu to díky jejich vytrvalému fandění chvílemi působilo dojmem, že jsou na stadionu ve většině. „Potěšili nás. Byli opravdu slyšet a zaslouží si opravdové uznání za podporu našich hráčů,“ podotkl Vítězslav Lavička.

Fanoušky ocenil i záložník Lukáš Vácha. „Po celou dobu utkání byli dobře slyšet, myslím, že jsme se jim odměnili. Jen škoda, že jsme nepostoupili. Mohli jsme zde vyhrát,“ uvedl pro klubovou televizi TV Sparta.

Perný zápas prožil brankář Tomáš Vaclík. Zneškodnil několik šancí soupeře, v tutovce vychytalaTorrese. Bohužel na Hazardovu povedenou střelu v poslední minutě neměl.

„Dnes jsme tomu byli opravdu blízko. Fotbal byl dnes na nás krutý. Nemáme se za co stydět, jsem hrdý na tým. Klub jako Chelsea s námi měla problémy,“ podotkl pro TV Sparta.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru