dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražský život

Sparta vzdala hold všem záchranářům

Sparta uspořádala již sedmý díl projektu „Sparta vzdává hold“, jako podporu a poděkování členům složek integrovaného záchranného systému. Tuto charitativní akci pořádá mimo jiné ve prospěch Nadace policistů a hasičů. a

V pátek 22. ledna se proti sobě postavily týmy HC SPARTA PRAHA a PIRÁTI CHOMUTOV a v úterý 26. ledna změřily na ledě své síly HC SPARTA PRAHA a HC OLOMOUC.

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky brig. gen. Drahoslav Ryba a policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý si společně převzali celkem dva šeky v celkové hodnotě 190 000 korun.

Peníze budou využity na podporu rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby a na péči o bývalé policisty a hasiče těžce tělesně postižené následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Na oba zápasy HC Sparta Praha distribuovala jednotlivým složkám IZS lístky zdarma, aby se jejich členové mohli zúčastnit extraligových klání.

Na začátku pátečního utkání vzdali extraligoví hráči, hold pěti záchranářům, kteří v loňském roce nasadili vlastní život pro záchranu druhých.

Za Hasičský záchranný sbor byl oceněn pprap. Antonín Kasík z HZS hl. m. Prahy. Ocenění si odnesl za mimořádné nasazení během požáru bytu v Praze 8 loni v září. Z hořícího bytu vyvedl jeho majitelku tak, že jí nasadil dýchací masku a přikryl ji vlastním zásahovým kabátem, aby zamezil jejímu dalšímu poranění. Podpraporčík Kasík bez ohledu na svá budoucí možná zranění poskytl ohrožené ženě část osobní výstroje a včasným zásahem přispěl k záchraně jejího života. Sám přitom utrpěl četná popálení.


Další články
Nahoru