dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C

Sparta pomáhá zachránit Letenský kolotoč

Záchranu Letenského kolotoče, o kterou usiluje Městská část Praha 7 společně s Národním technickým muzeem, podpořila již řada známých osobností. Nově se k patronům připojil také fotbalový klub AC Sparta Praha. 

„Fotbalová Sparta už patří k Letné stejně neodmyslitelně jako Letenský kolotoč. Proto je přirozené, že chceme pomoci při jeho záchraně,“ říká Ondřej Kasík, tiskový mluvčí AC Sparta Praha.

Kolotoč je v současné době uzavřený. Dva opravené koně, orchestrion a maketu původní podoby kolotoče mohou vidět návštěvníci v Národním technickém muzeu. V těchto kulisách se také natáčel spot, kde Mario Holek a Marek Matějovský vyzívají fanoušky Sparty, aby se do sbírky zapojili a přišli svůj tým v neděli podpořit.

„Roku 1893 vznikl nejen náš klub, ale byl dostavěn i Letenský kolotoč. A stejně jako Sparta byl původně na Vinohradech, takže máme hodně společného,“ říká Mario Holek, obránce AC Sparta Praha.

Na obnovu interiérů kolotoče je nutné sehnat přibližně 3,5 milionu korun. V tuto chvíli na konto přispělo již více než 150 individuálních dárců částkou téměř 240 000 korun.

Kolotoč projde rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem není pouze jeho památková obnova, ale také jeho otevření a plné zprovoznění pro veřejnost. Připravuje se kompletní rekonstrukce včetně opravy historické točny s elektromotorem, který byl prvně instalován již v 90. letech 19. století. Jakmile se seženou finanční prostředky, začnou práce na opravě původních 19 koní.

„V září jsme spustili nové webové stránky kolotoče a snažíme se oslovit nejen individuální dárce, ale také různé organizace a firmy. Jsme proto velice rádi, že se do záchrany Letenského kolotoče zapojila i fotbalová Sparta, jejíž pomoci si velice ceníme,“ říká Hana Třeštíková, radní MČ Praha 7. Více informací naleznete na www.letenskykolotoc.cz nebo www.praha7.cz.

Přispět na záchranu Letenského kolotoče můžete na transparentním účtu: 107–9304750207/0100


Vánoční besídka Běžecké školy Prahy 4

Dnes v 09:59

Po klasickém čtvrtečním tréningu běžecké školy ve Žlutých lázních, který bude již 192. v pořadí, čeká na běžce posezení v Pivovarské restauraci Dvorce

Literární večer: Vánoce ať jsou hlavně veselé!

Dnes v 09:06

Městská část Praha 3 zve na literární večer „Vánoce až jsou hlavně veselé!“. Představení se koná ve středu 20. prosince od 18 hodin v Kulturním centru Vozovna.

Praha 2: Třetí Adventní koncert v kostele

Dnes v 08:20

Ve čtvrtek 21. prosince uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Rybovka 2017 v Písecké bráně

Dnes v 07:59

V úterý 19. prosince v 16 hodin si můžete poslechnout tradiční Českou Rybovu mši vánoční v provedení VOŠP, SOŠP a gymnázia Evropská a naladit se tak na blížící se Vánoce.

Rybovka před Týnským chrámem

Dnes v 07:46

Tradiční provedení Rybovy mše vánoční v rámci mše svaté na Štědrý den 24. prosince od 16:30 hodin v Chrámu Matky Boží před Týnem v Praze.

Rybova mše vánoční na Vánočních trzích na Jiřáku

Dnes v 07:32

Česká mše vánoční v podání členů orchestru a sboru Národního divadla se sólisty Barborou Řeřichovou, Michaelou Kapustovou, Alešem Brisceinem, Svatoplukem Semem v sobotu 23. prosince od 16 do 17 hodin.

Dnes bude odhalena lavička Ferdinanda Vaňka

Dnes v 07:23

V 15 hodin před budovou Národní technické knihovny Ondřej Kolář, starosta Prahy 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovna Václava Havla odhalí lavičku Ferdinanda Vaňka.

Rybovka na Hlaváku 2017

Dnes v 07:00

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout jsou zváni 23. prosince od 13 do 14:30 hodin do vstupní haly nádraží, severní část.

Setkání maminek z Prahy 1

Včera v 18:58

Mama Klub Prahy 1, nový klub určený pro maminky z této městské části, začíná ve čtvrtek 11. ledna 2018 od 15 hodin.

Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Včera v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Včera v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

16. prosince 2017 v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

16. prosince 2017 v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Další krátké zprávy
Nahoru