dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražské krimi

Spáchání silvestrovské vraždy obžalovaný u soudu odmítl

Před pražským městským soudem dnes stanul Eduard Klaga, který podle obžaloby spáchal vraždu o silvestrovské noci v centru Prahy. Podle spisu pod vlivem alkoholu zaútočil na svého hosta, jehož bodl do břicha a vyhodil z okna bytu ve čtvrtém patře. Obžalovaný vinu odmítá a tvrdí, že muž vyskočil z okna sám.

Čtyřiačtyřicetiletý Klaga si k sobě do Petrské ulice pozval na silvestrovskou oslavu dva známé. Podle obžaloby se poté s jedním z nich pohádal kvůli banalitě a zlomil mu úderem hlavou do obličeje nos.

Potom ho uchopil zezadu pod krkem „do kravaty“ a bodl jej nožem do břicha. Muž se mu vysmekl a snažil se zachránit útěkem na balkon, přičemž proskočil skleněnou výplní balkonových dveří. Klaga údajně vyšel za ním a strčil ho přes zábradlí.

Šestačtyřicetiletý muž spadl z výšky 15 metrů na betonovou dlažbu dvora a zemřel. „Ani jsem se ho nedotkl,“ prohlásil dnes před soudem Klaga. Vinu svaloval na druhého z hostů, o kterém tvrdil, že oběť napadl. Zraněný muž podle něj po napadení nejprve proskočil skleněnou výplní okna a pak sám vyskočil z balkonu. „Toho činu jsem se nedopustil,“ doplnil podle ČTK Klaga, jenž prý sám na místo zavolal záchranáře a policii.

Bilance silvestrovské noci v Praze: dva mrtví, několik zraněných a Nigerijci prodávající drogy


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru