Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Spáchala společenskou sebevraždu, je odvážná. Komuniska Konečná se postavila za pirátku Michailidu
Kateřina Konečná. Zdroj foto: KSČM / galerie pro PRESS

Spáchala společenskou sebevraždu, je odvážná. Komuniska Konečná se postavila za pirátku Michailidu

Když kandidátka na šéfa Pirátů Jana Michailidu na online fóru strany prohlásila, že je přesvědčením komunistka, vyvolalo to ostré reakce od politiků, živě se o tématu diskutuje na sociálních sítích.

Jednatřicetileté pirátské političky se zastala předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná. „Říct o sobě veřejně: ,jsem komunista´, je v podstatě společenská sebevražda. A je úplně jedno, v jakém historickém smyslu to člověk myslí,“ sdělila Konečná.

„Moje vnitřní přesvědčení je komunistické, ve smyslu původním (demokratickém),“ reagovala na pirátském diskusním fóru Michailidu na položený dotaz od jednoho z účastníků.

Konečná ocenila, že se Michailidu rozhodla stát za svým světonázorem. „Považuji to za odvážné, a to i přesto, že bychom se na spoustě věcí neshodli, protože aktuální česká pirátská politika má od té radikálně levicové asi tak daleko, jako severní pól od jižního,“ sdělila.

Komunistka si neodpustila další rýpnutí do Pirátů. „Doufám, že se její strana za Michailidu postaví a bude ji bránit před mediálním lynčem, který na ni pravice a soukromá média spustila. Nebo udělají zase piráti kličku? Jako v případě koalice s ODS, jako s návratem Kalouska, nebo s kumulaci veřejných funkcí?, položila si řečnické otázky.

„I když vlastně, jak to dopadne, už asi víme. Radka Holodňáka – jen za zmínku o Marxovi – tito na slovo vzatí demokraté raději vyloučili,“ dodala.

Kandidáty na předsedu Pirátů budou o víkendu kromě obhajujícího šéfa Ivana Bartoše a senátora Lukáše Wagenknechta někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu a místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a ostravský radní David Witosz.

O místopředsednické posty se na on-line zasedání celostátního fóra chtějí ucházet necelé dvě desítky kandidátů.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Stárek: Soutěže dle pravidel České komory architektů se v Praze 6 osvědčily

6. února 2022 ve 21:44

Místostarosta Prahy 6 pro územní rozvoj a veřejný prostor Jakub Stárek (ODS) se v aktuálním komentáři vrátil k lednovému rozhodnutí vedení městské části, které schválilo výsledky architektonické soutěže o návrh podoby plánované novostavby léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN) v Drnovské ulici...

Další články
Nahoru