dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C

Spáče vzbudil zloděj, tak ho zadržel

Bylo chvíli po půl šesté ráno ve středu, když spícího hosta hotelu v Karlově ulici vzbudil nezvyklý šramot. Jakmile otevřel oči, spatřil jemu neznámého muže, který poškozenému doslova šacoval osobní věci. Jakmile lapka zaregistroval, že se spáč vzbudil, vzal nohy na ramena i s odcizenými věcmi.

Australan ale o své věci nechtěl přijít, a proto začal nenechavce pronásledovat, kdy ho dostihl v recepci hotelu. Tam ho zadržel až do příjezdu policistů. Muži zákona následně u zadrženého našli finanční hotovost v českých korunách a eurech, mobilní telefon poškozeného a osobní doklady a platební karty na jeho jméno.

Nenechavec se následně ke krádeži doznal a prozradil, jak se do pokoje ve druhém patře dostal. K této nezvané návštěvě totiž využil střech okolních domů, na které se dostal vchodem jiné ulice.

„Zadržený následně skončil na policejní služebně, kde mu vyšetřovatel sdělil obvinění z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Navíc policejní evidence prozradily, že lapka byl v minulosti za obdobné jednání stíhán už celkem šestatřicetkrát. A jelikož se tedy zjevně takového jednání nedopustil devětadvacetiletý Čech poprvé, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.


Praha 2: Naučte se pracovat s hlínou. Dílny pro dospělé

Dnes v 17:47

Klub dvojka pro děti a rodiče radnice Prahy 2 zve na kreativní dílny pro dospělé.

Škola s rozšířenou výukou jazyků přivítala rodiče a děti

Dnes v 16:33

Fakultní základní škola s rozšířenou výukou jazyků při PedF UK, Drtinova 1 na Smíchově v Praze 5 uspořádala ve čtvrtek 18. ledna Den otevřených dveří. Ve školním roce 2018/2019 se otevřou dvě první třídy po 24 žácích s výukou angličtiny.

Praha 6: Židovské dědictví v Bulharsku

Dnes v 16:25

Výstava fotografií Antoni Georgieva v Galerii Skleňák, náměstí Svobody 1, Praha 6.

Praha 9 pro seniory: Cestovatelská přednáška

Dnes v 16:01

Radnice deváté městské části zve seniory na přednášku oblíbené cestovatelky Zlatky Knollové Mystický sever Srí Lanky s videoprojekcí.

Epidemie svobody. Promítání filmu a beseda

Dnes ve 12:23

Promítání dokumentárního filmu a beseda s autorkami na téma očkování v úterý 23. ledna v 19:30.

Policisté zjišťují totožnost mrtvých i zraněných

Dnes v 11:40

Při sobotním požáru hotelu v centru Prahy bylo ošetřeno celkem 9 zraněných (5 těžce, 1 středně a 3 lehce zranění). U čtyř lidí byla provedena úspěšná resuscitace. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. Požár má bohužel i tři oběti na životě. V sobotu zemřeli dva lidé, těžce zraněný člověk, kterého...

Vernisáž: Lukáš Pohánka, Katka Pohánka / PO2

Dnes v 11:08

Výstava sourozenců Lukáše a Kataríny Pohánkových vypráví příběh street-artu ze zcela jiné perspektivy – v interiérovém prostředí.

Požár v hotelu si vyžádal již třetí oběť

Dnes v 10:51

Včerejší požár v hotelu v Náplavní ulici si vyžádal již třetí oběť. Těžce zraněný člověk, kterého záchranáři v kritickém stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dnes ráno zemřel. 

Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Další krátké zprávy
Nahoru