dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražský život

Soutěžte. Sbírejte staré počítače

Občané i právnické subjekty mohou podpořit svou městskou část v ekologické soutěži s názvem Praha plná počítačů.

Podle průzkumu neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem vyřazených elektrozařízení, se v českých domácnostech nachází téměř 500 tisíc nepoužívaných počítačů či notebooků. Společnost je chce recyklovat. Díky tomu se dá znovu využít až 80 % materiálů.

Sběr bude probíhat ve dnech 1. až 3. dubna, do soutěže se může zapojit všech 57 pražských městských částí a také organizace zřízené hl. m. Praha. Občané i právnické subjekty mohou v tyto dny odevzdávat na sběrných dvorech hl. m. Prahy své staré počítače i notebooky v jakémkoliv počtu.

Každé MČ je určeno, který sběrný dvůr mohou využít, seznam sběrných dvorů a spádových oblastí je uveden níže. Sběr počítačů je možné zajistit i prostřednictvím Úřadů MČ Prahy 1 – 57, kdy bude možné počítače na úřadech dočasně shromažďovat a následně je v uvedeném termínu odvézt na určený sběrný dvůr.

Po skončení soutěže bude vyhlášena nejúspěšnější městská část včetně zveřejnění celkového množství vybraných počítačů za každou MČ i celkově. Výsledek bude zapsán agenturou Dobrý den do České knihy rekordů.

Vítězná městská část získá od společnosti ASEKOL věcné ceny v podobě tabletů, mobilních telefonů apod. Tyto věcné ceny pak mohou MČ využít dle svého uvážení.


Další články
Nahoru