Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy a okolí.

„Jsem rád, že se tuto prestižní školní soutěž podařilo po třech letech obnovit, a navíc s tak vysokou účastí. Angličtina je pro všechny děti velmi důležitá a pomůže rozšiřovat obzory nejen při cestování, ale také umožní studium v zahraničí a budoucím generacím otevře mezinárodní pracovní možnosti. Děkuji organizátorům za přípravu letošního ročníku,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

V úvodu soutěže paní místostarostka Marcela Plesníková připomněla i Den učitelů a také didaktickou historii: „Komenského Brána jazyků otevřena byla napsána před čtyřmi stoletími a vydána v češtině i latině. Dnes nás místo latiny provází angličtina a spojuje neuvěřitelné množství národů. Přeji všem soutěžícím i pedagogům, aby soutěžní den byl pro ně nejen plný zábavy, ale i zdravého porovnání nabytých vědomostí.“

Soutěž Go ahead with english pořádá Základní škola s rozšířenou výukou jazyků Bronzová již od roku 2000, poslední 3 ročníky se nekonaly kvůli složitým covidovým opatřením. O to většího zájmu se dočkala letos. Ze třiceti základních škol se svými učiteli přijela svou školu reprezentovat nejčastěji čtveřice žáků.

„Na šesti stanovištích byla připravena zadání k řešení a desítka nejlepších postoupí do ústního finále. Během celého dopoledne byli na místě také rodilí mluvčí, kteří na této základní škole učí během svých studií na Karlově Univerzitě. Děkujeme vedení městské části za podporu, kterou této soutěži pravidelně věnuje,“ dodala Vladislava Šváchová, učitelka angličtiny na ZŠ s RVJ Bronzová a zároveň organizátorka soutěže.


Autor: Cen

Praha 6: Červen v Letním kině

Dnes ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

První červnový den nepoteče voda v Nuslích

Dnes v 08:38

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na 1. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražský profesionální hasičský sbor slaví. Na náplavce najdete výstavu

Včera ve 14:20

Úctyhodných 170 let již uplynulo od založení pražského hasičského profesionálního sboru a při této příležitosti se v průběhu letošního roku koná několik symbolických akcí. Jednou z nich je výstava fotografií nazvaná Pražští hasiči nového tisíciletí, která bude slavnostně zahájena 31. května v 17...

Den zdraví před radnicí

Včera ve 13:20

Praha 13 zve ve středu 14. června na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Další články
Nahoru