Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kultura

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Chcete zažít Pražské jaro? Stačí si na webu innogy ve formuláři vybrat koncert (jejich seznam a popis najdete níže), na který chcete jít a napsat, proč byste měli vyhrát zrovna vy. Soutěž trvá do středy 22. května 12:00 hod. Z došlých odpovědí innogy náhodně vybere soutěžící vždy pro daný koncert a vstupenky zašle e-mailem v elektronické podobě.

Vstupenky na vybrané koncerty, o které se soutěží

31. 5. 2024 – KLANGFORUM WIEN I.
Už potřetí se v holešovickém Centru současného umění DOX koná Prague Offspring, formát Pražského jara věnovaný tomu nejžhavějšímu ze současné hudby. Bude to naposledy, kdy se role rezidenčního souboru zhostí Klangforum Wien. Členové Klangfora Wien si fascinující virtuozitou, tónovou kulturou i naprostou oddaností nejnáročnější soudobé hudbě získali festivalové publikum.

1. 6. 2024 – Masterclass – Klangforum Wien
Širokému publiku je určena masterclass se členy tohoto významného souboru specializovaného na soudobou hudbu, kteří ovládají ty nejnáročnější interpretační techniky, premiérovali na 500 děl současných autorů a jako kolektiv zastávají profesorský post na Kunstuniversität v Grazu.

2. 6. 2024 – 11 000 strun
Kolik strun má 50 pianin? Jaký zvuk vznikne, když naladíte každé jinak a necháte na ně hrát 50 klavíristů současně? Smělá vize, kterou by leckdo opustil jako nerealizovatelný sen. Nikoliv však rakouský skladatel Georg Friedrich Haas, který na jejím základě složil monumentální skladbu nazvanou 11 000 strun pro padesát do kruhu uspořádaných a mikrotonálně naladěných pianin. Aby toho nebylo málo, doplní je instrumentální ansámbl.

Premiéra výjimečného díla se konala v srpnu 2023 na festivalu v severoitalském Bolzanu. Po provedení na začátku listopadu 2023 na festivalu soudobé hudby Wien Modern nyní 11 000 strun míří do Prahy. Dvojí provedení na Pražském jaru ve Foru Karlín posluchačům umožní posadit se mezi hudebníky, doslova dovnitř dění a nechat se pohltit těmito opulentními zvukovými kreacemi.

2. 6. 2024 – Amsterdam Baroque Orchestra & Choir & Koopman
Kantáty Johanna Sebastiana Bacha představují bohatství, jaké nemá v historii evropské hudby obdoby. Více než dvě stě děl plných melodické invence, mistrovské polyfonie, působivých sborů a dojímavých árií dodnes poskytují radost, inspiraci i příležitost ke kontemplaci hudebníkům i posluchačům po celém světě. Na Pražské jaro nyní přijíždí jedna z největších bachovských autorit, Ton Koopman, aby se svými soubory – Amsterdamským barokním orchestrem a sborem – uvedl tři z nich.


Autor: red

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Florea Theatrum v létě ožije dvojicí výpravných historických baletů

14. června 2024 ve 12:32

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro letošní letní sezónu obnovenou premiéru dvou baletů z poloviny 18. století. Na prkna převozního barokního divadla Florea Theatrum na nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla Hudební a...

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Čeští madrigalisté zahrají v kostele. Vstupné dobrovolné

12. června 2024 v 11:56

V kostele sv. Václava na Proseku se bude v pátek 14. června konat koncert. Hrát budou Čeští madrigalisté

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

11. června 2024 v 19:27

Dílničky pro děti a divadlo. V Heroldových sadech se koná Letní scéna Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10: Malešičák

11. června 2024 v 18:05

Praha 10 zve v rámci Letní scény do Malešického parku. Příští týden se tam koná koncert a divadlo pro děti.

Operní arie v průběhu staletí

11. června 2024 v 07:49

Další koncert z cyklu Tóny Vinohrad, který připravila radnice Prahy 2, uslyšíte ve středu 12. června.

Letní scéna Prahy 10 na Zahradním městě

11. června 2024 v 07:28

V Parku Malinová – Chrpová se do konce června konají koncerty a divadla v rámci Letní scény Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10 na Skalce

10. června 2024 ve 20:49

V parčíku u Aldašínské se koná program pro děti i dospělé. Tento týden jsou připraveny Automat na filmy a Diskotéka na kolečkách.

Hudba bez hranic zve na koncert s Romanem Janálem

10. června 2024 v 10:54

Koncert z cyklu Hudba bez hranic se koná v barokním refektáři dominikánů v Jilské 5 v úterý 11. června. Vstupné je dobrovolné.

Praha 14: Koncert Viaggio Musicale

10. června 2024 v 10:13

Tři renomovaní umělci nejen z oblasti staré hudby vás provedou hudbou velkých mistrů od doby renesance po vrcholný klasicismus. Zavedou vás nejen na královské dvory, ale také do těch nejkrásnějších katedrál či koncertních síní ve Francii, Itálii, Anglii, Německu.

Výstava Kniha je Art na Hradě představuje knihy jako umělecké předměty

10. června 2024 v 07:13

V Královském letohrádku na Pražském hradě si návštěvníci mohou prohlédnout novou výstavu Kniha je Art, která na knihy nahlíží netypicky ne skrze obsah, ale skrze jejich formu. Představuje je jako estetické či umělecké předměty a nabízí výběr knih pozoruhodných z hlediska typografického či...

Další články
Nahoru