Dnes Neděle - polojasno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Soutěž pro školy ve sběru papíru vyhrála Praha 4

Letošní ročník soutěže Pražských služeb ve sběru papíru zná své vítěze. Nejpilnějšími střadateli se stali tentokrát jedni z nejmladších účastníků klání. Konkrétně děvčátka a chlapci z Mateřské školy Vejvanovského 1610, Praha 4. Kromě ohromné porce radosti si tak ke konci školního nadělili díky společnému celoročnímu úsilí i finanční příspěvek ve výši 18 tisíc korun. 

Za tyto peníze vyrazí děti na výlet, nebo pro ně škola nakoupí didaktické pomůcky, které usnadňují výuku názornou a zábavnou formou.

Cílem soutěže bylo i tentokrát podpořit zájem dětí předškolního a školního věku o třídění odpadu, ochranu životního prostředí a environmentální výchovu. V té souvislosti umožní Pražské služby soutěžícím také exkurzi na třídicí lince papíru, na které dochází k úpravě sběrového papíru do podoby druhotné suroviny.

„Jedním ze způsobů, kterým se svozové společnosti snaží třídění jako takové popularizovat, je soutěž pro školy a školky. Letos se konal v pořadí už třináctý ročník, do něhož se zapojili se tradiční účastníci i úplní nováčci. Motivace vyhrát je pokaždé ohromná. A nejde jen o peníze, ale taky o touhu být nejlepší, sesbírat co největší množství papíru a tím udělat něco užitečného pro přírodu,“ vysvětluje tiskový mluvčí Pražských služeb Alexandr Komarnický.

„Sběr starého papíru u nás ve školce pořádáme již řadu let a po celou dobu úzce spolupracujeme s Pražskými službami. Je to jedna z mnoha aktivit, pomocí kterých děti vedeme k ochraně životního prostředí v rámci celoškolního projektu zaměřeného na environmentální vzdělávání. Finanční prostředky, které naše mateřská škola v soutěži získala, použijeme na nákup didaktických pomůcek pro děti. Nebo uhradíme školní výlet, na který každoročně vyrážíme,“ uzavírá ředitelka školy Dita Balcarová.

Didaktické pomůcky jsou předměty, které zprostředkovávají a napodobují realitu způsobem, kterému žáci rozumějí, napomáhají k větší názornosti a usnadňují výuku. Didaktické hry pak rozvíjí dětské schopnosti, smysly či motoriku a připravují je tím na vstup do života dospělých.

Se začátkem školního roku 2023/2024 odstartuje další ročník soutěže školek a škol ve sběru papíru, který probíhá už od roku 2011.

Bližší informace o soutěži, podmínkách, registraci, objednání odvozu sběrového papíru, informace o platbách za dodané množství sběrového papíru, a další detaily najdete na webových stránkách Pražských služeb.

sber-papiru  
Autor: Alo

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Včera v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Včera v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru