Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Soutěž pro školy ve sběru papíru vyhrála Praha 4

Letošní ročník soutěže Pražských služeb ve sběru papíru zná své vítěze. Nejpilnějšími střadateli se stali tentokrát jedni z nejmladších účastníků klání. Konkrétně děvčátka a chlapci z Mateřské školy Vejvanovského 1610, Praha 4. Kromě ohromné porce radosti si tak ke konci školního nadělili díky společnému celoročnímu úsilí i finanční příspěvek ve výši 18 tisíc korun. 

Za tyto peníze vyrazí děti na výlet, nebo pro ně škola nakoupí didaktické pomůcky, které usnadňují výuku názornou a zábavnou formou.

Cílem soutěže bylo i tentokrát podpořit zájem dětí předškolního a školního věku o třídění odpadu, ochranu životního prostředí a environmentální výchovu. V té souvislosti umožní Pražské služby soutěžícím také exkurzi na třídicí lince papíru, na které dochází k úpravě sběrového papíru do podoby druhotné suroviny.

„Jedním ze způsobů, kterým se svozové společnosti snaží třídění jako takové popularizovat, je soutěž pro školy a školky. Letos se konal v pořadí už třináctý ročník, do něhož se zapojili se tradiční účastníci i úplní nováčci. Motivace vyhrát je pokaždé ohromná. A nejde jen o peníze, ale taky o touhu být nejlepší, sesbírat co největší množství papíru a tím udělat něco užitečného pro přírodu,“ vysvětluje tiskový mluvčí Pražských služeb Alexandr Komarnický.

„Sběr starého papíru u nás ve školce pořádáme již řadu let a po celou dobu úzce spolupracujeme s Pražskými službami. Je to jedna z mnoha aktivit, pomocí kterých děti vedeme k ochraně životního prostředí v rámci celoškolního projektu zaměřeného na environmentální vzdělávání. Finanční prostředky, které naše mateřská škola v soutěži získala, použijeme na nákup didaktických pomůcek pro děti. Nebo uhradíme školní výlet, na který každoročně vyrážíme,“ uzavírá ředitelka školy Dita Balcarová.

Didaktické pomůcky jsou předměty, které zprostředkovávají a napodobují realitu způsobem, kterému žáci rozumějí, napomáhají k větší názornosti a usnadňují výuku. Didaktické hry pak rozvíjí dětské schopnosti, smysly či motoriku a připravují je tím na vstup do života dospělých.

Se začátkem školního roku 2023/2024 odstartuje další ročník soutěže školek a škol ve sběru papíru, který probíhá už od roku 2011.

Bližší informace o soutěži, podmínkách, registraci, objednání odvozu sběrového papíru, informace o platbách za dodané množství sběrového papíru, a další detaily najdete na webových stránkách Pražských služeb.

sber-papiru  
Autor: Alo

Toulky devítkou: Katedrály novověku

Dnes ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

Dnes ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

Včera v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

Včera v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Kvásek a jak na něj

17. května 2024 v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

17. května 2024 v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

17. května 2024 ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

Další články
Nahoru