dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
26°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
25°C
Soutěž Prahy 3 Podnikatel a živnostník roku vstupuje do druhého kola
Vyhlášení vítězů soutěže proběhne 23. ledna. Foto: FB akce

Soutěž Prahy 3 Podnikatel a živnostník roku vstupuje do druhého kola

Soutěž, kterou pořádá žižkovská radnice a v rámci níž mohou obyvatelé této městské části udělovat hlasy svým oblíbeným živnostníkům z Prahy 3, vstupuje do 2. kola. Vyhlášení vítězů proběhne 23. ledna.

Hlasování v prvním kole je ukončeno, do druhého kola soutěže postupuje pět semifinalistů z každé kategorie. Jsou to podnikatelé a živnostníci, kteří získali největší počet hlasů. Nyní je na odborné porotě, aby vybrala vítěze.

„Pro nás je důležité zvyšovat spokojenost, jak ze strany živnostníků, tak i občanů. Pro živnostníky hledáme způsob, jak je podpořit. Pro občany pak, jak je pozvat tam, kde se jim za dobré peníze dostane kvalitních služeb,“ řekla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.Přihlášení a nominovaní podnikatelé byli rozřazeni do čtyř kategorií dle oboru jejich podnikání: obchod, služby, restaurace a kavárny a kultura, vzdělávání a sport

Do soutěže bylo přihlášeno 262 podnikatelů a živnostníků z Prahy 3, pro které mohla do konce roku hlasovat veřejnost. Ta mezi ně při hlasování na internetu rozdělila celkem 3035 hlasů a poslala 20 nejlepších do finále ve čtyřech různých kategoriích. Pro výběr konečného pořadí na stupních vítězů byly osloveny osobnosti spojené s Prahou 3.  

V kategorii Obchod je to předseda kardiocentra IKEM pan profesor Jan Pirk, který na Praze 3 bydlí a místní podniky dobře zná. Doplní jej dvě dámy – rektorka Vysoké školy ekonomické se sídlem na Žižkově, paní profesorka Hana Machková a starostka Prahy 3 paní Vladislava Hujová.

Další sekce Služby má v porotě rovněž 2 dámy – ředitelku neziskové organizace Mamma HELP z.s., pomáhající pacientům s rakovinou prsu a jejich rodinám, paní Janu Drexlerovou a dramaturgyni a zástupkyni ředitele příspěvkové organizace ZaTrojku paní Magdu Danel. S nimi zasedne v porotě známý politik a poslanec  pan Dominik Feri.

Kategorie Restaurace a kavárny svou porotu našla v redaktorce časopisu Apetit, jehož vydavatelství sídlí na Praze 3, paní Stanislavě Moravcové ml., ve specialistovi na kuchařskou artistiku panu Janovi Hajném z Food Artist, který získal mnoho ocenění na gastronomických soutěžích a také v zástupci starostky Prahy 3 panu Janovi Maternovi.

Kultura, vzdělávání a sport jsou spojené v další kategorii a tam porotu tvoří pánové výtvarník, sochař a laureát ceny Václava Chalupeckého pan David Černý, jehož Mimina dříve zdobila žižkovsou věž a akademický malíř a ředitel umělecké školy Václava Hollara, pan Bohumír Gemrot. Doplní je výtvarnice a vnučka Alfonse Muchy, která na Žižkově vyrůstala, paní Jarmila Mucha Plocková.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru