Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Soutěž Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma zná své oceněné
Soutěž uspořádala městská část k 30. narozeninám radničního měsíčníku STOP. Foto: Praha 13

Soutěž Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma zná své oceněné

Včera odpoledne proběhla vernisáž a ocenění nejlepších děl soutěže Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma, kterou uspořádala městská část Praha 13 k 30. narozeninám radničního měsíčníku STOP.

V porotě zasedli starosta David Vodrážka, Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo, místostarosta Petr Zeman a šéfredaktorka STOPu Eva Černá.

Vybírali z více než tří stovek doručených fotografií, obrázků i příběhů. Ocenění soutěžící převzali při vernisáži v atriu radnice pamětní listy a hodnotné ceny.

„Praha 13 je naším domovem a děkuji všem, kteří se do soutěže zapojili. Dubnové výročí STOPU jsme kvůli opatřením nemohli veřejně oslavit, a proto vznikla tato soutěž. Zapojit se mohl každý bez rozdílu věku a ukázat, kolik různých a krásných zákoutí naše městská část má a jak ji vidí samotní obyvatelé,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „STOPu touto cestou přeji mnoho dalších úspěšných let a především spokojené čtenáře.“

Soutěžilo se ve třech různých kategoriích rozdělených podle věku soutěžících. Autoři nejlepších prací získali hodnotné ceny od městské části, patnáct výherců také vstupenku do galerie Czech Photo Centre. Všechna díla jsou součástí výstavy k 30. výročí STOPu v atriu radnice Prahy 13, která bude k vidění až do konce června. Mezi cenami nechyběly mobilní telefony, stavebnice Lego, velkokapacitní USB disky, fotoaparáty pro malé fotografy, powerbanky, ani kosmetické kazety pro dámy i pány.

„Vybrat ty nejlepší bylo náročné a zároveň velmi povzbuzující. Praha 13 je příjemné místo k bydlení, propojené s přírodou, architekturou a díky galerii Czech Photo Centre, nad kterou má radnice Prahy13 záštitu,  i s uměním a fotografií. Přihlášené snímky do soutěže časopisu STOP to potvrdily.  Je skvělé zjistit, že v naší lokalitě žije tolik šikovných fotografů a fotografek, kteří své pocity a zážitky dokáží skvěle zachytit na svých snímcích,“ řekla při předávání cen Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.

Od prvního července bude k vidění venkovní výstava BEST OF CZECH NATURE PHOTO u metra Nové Butovice a ty nejlepší fotky přírody Prahy 13 z této soutěže se stanou její součástí.


Autor: TZ, red

V šest U Kalicha

Včera v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Grill fest na náplavce

30. března 2023 ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

30. března 2023 v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

30. března 2023 ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

29. března 2023 ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

Další články
Nahoru