Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Soutěž Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma zná své oceněné
Soutěž uspořádala městská část k 30. narozeninám radničního měsíčníku STOP. Foto: Praha 13

Soutěž Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma zná své oceněné

Včera odpoledne proběhla vernisáž a ocenění nejlepších děl soutěže Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma, kterou uspořádala městská část Praha 13 k 30. narozeninám radničního měsíčníku STOP.

V porotě zasedli starosta David Vodrážka, Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo, místostarosta Petr Zeman a šéfredaktorka STOPu Eva Černá.

Vybírali z více než tří stovek doručených fotografií, obrázků i příběhů. Ocenění soutěžící převzali při vernisáži v atriu radnice pamětní listy a hodnotné ceny.

„Praha 13 je naším domovem a děkuji všem, kteří se do soutěže zapojili. Dubnové výročí STOPU jsme kvůli opatřením nemohli veřejně oslavit, a proto vznikla tato soutěž. Zapojit se mohl každý bez rozdílu věku a ukázat, kolik různých a krásných zákoutí naše městská část má a jak ji vidí samotní obyvatelé,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „STOPu touto cestou přeji mnoho dalších úspěšných let a především spokojené čtenáře.“

Soutěžilo se ve třech různých kategoriích rozdělených podle věku soutěžících. Autoři nejlepších prací získali hodnotné ceny od městské části, patnáct výherců také vstupenku do galerie Czech Photo Centre. Všechna díla jsou součástí výstavy k 30. výročí STOPu v atriu radnice Prahy 13, která bude k vidění až do konce června. Mezi cenami nechyběly mobilní telefony, stavebnice Lego, velkokapacitní USB disky, fotoaparáty pro malé fotografy, powerbanky, ani kosmetické kazety pro dámy i pány.

„Vybrat ty nejlepší bylo náročné a zároveň velmi povzbuzující. Praha 13 je příjemné místo k bydlení, propojené s přírodou, architekturou a díky galerii Czech Photo Centre, nad kterou má radnice Prahy13 záštitu,  i s uměním a fotografií. Přihlášené snímky do soutěže časopisu STOP to potvrdily.  Je skvělé zjistit, že v naší lokalitě žije tolik šikovných fotografů a fotografek, kteří své pocity a zážitky dokáží skvěle zachytit na svých snímcích,“ řekla při předávání cen Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.

Od prvního července bude k vidění venkovní výstava BEST OF CZECH NATURE PHOTO u metra Nové Butovice a ty nejlepší fotky přírody Prahy 13 z této soutěže se stanou její součástí.


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru