Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Soutěž Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma zná své oceněné
Soutěž uspořádala městská část k 30. narozeninám radničního měsíčníku STOP. Foto: Praha 13

Soutěž Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma zná své oceněné

Včera odpoledne proběhla vernisáž a ocenění nejlepších děl soutěže Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma, kterou uspořádala městská část Praha 13 k 30. narozeninám radničního měsíčníku STOP.

V porotě zasedli starosta David Vodrážka, Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo, místostarosta Petr Zeman a šéfredaktorka STOPu Eva Černá.

Vybírali z více než tří stovek doručených fotografií, obrázků i příběhů. Ocenění soutěžící převzali při vernisáži v atriu radnice pamětní listy a hodnotné ceny.

„Praha 13 je naším domovem a děkuji všem, kteří se do soutěže zapojili. Dubnové výročí STOPU jsme kvůli opatřením nemohli veřejně oslavit, a proto vznikla tato soutěž. Zapojit se mohl každý bez rozdílu věku a ukázat, kolik různých a krásných zákoutí naše městská část má a jak ji vidí samotní obyvatelé,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „STOPu touto cestou přeji mnoho dalších úspěšných let a především spokojené čtenáře.“

Soutěžilo se ve třech různých kategoriích rozdělených podle věku soutěžících. Autoři nejlepších prací získali hodnotné ceny od městské části, patnáct výherců také vstupenku do galerie Czech Photo Centre. Všechna díla jsou součástí výstavy k 30. výročí STOPu v atriu radnice Prahy 13, která bude k vidění až do konce června. Mezi cenami nechyběly mobilní telefony, stavebnice Lego, velkokapacitní USB disky, fotoaparáty pro malé fotografy, powerbanky, ani kosmetické kazety pro dámy i pány.

„Vybrat ty nejlepší bylo náročné a zároveň velmi povzbuzující. Praha 13 je příjemné místo k bydlení, propojené s přírodou, architekturou a díky galerii Czech Photo Centre, nad kterou má radnice Prahy13 záštitu,  i s uměním a fotografií. Přihlášené snímky do soutěže časopisu STOP to potvrdily.  Je skvělé zjistit, že v naší lokalitě žije tolik šikovných fotografů a fotografek, kteří své pocity a zážitky dokáží skvěle zachytit na svých snímcích,“ řekla při předávání cen Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.

Od prvního července bude k vidění venkovní výstava BEST OF CZECH NATURE PHOTO u metra Nové Butovice a ty nejlepší fotky přírody Prahy 13 z této soutěže se stanou její součástí.


Autor: TZ, red

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Studenti navrhují podobu nové Vltavské filharmonie

14. ledna 2022 v 08:38

Účastníci 14. ročníku studentské architektonické soutěže společnosti Central Group o inspirativní návrh podoby nové národní koncertní budovy mohou své návrhy posílat ještě do konce ledna. Soutěž na téma „Návrh národní koncertní budovy – Vltavská filharmonie“ a podtitulem „Jakou podobu by mohla mít...

Zimní prohlídka mokřadů

13. ledna 2022 ve 13:28

Světový den mokřadů v Toulcově dvoře ve středu 2. února. Podíváte se do rozsáhlého mokřadu a také k tůňkám u prameniště v horním sadu.

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

Betlém v Praze 6 pomohl potřebným

13. ledna 2022 v 09:15

Živý betlém v Praze 6 v Písecké bráně byl oslavou adventu a šikovnosti dětí. Peníze, které lidé hned napoprvé věnovali jako dobrovolné vstupné při předvánočním představení, rozdělila radnice potřebným.

Další články
Nahoru