Dnes Pondělí - jasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Soutěž Památka roku 2021 vyhrála Praha 1
Místostarostka Prahy 1 Eva Špačková a starosta Petr Hejma (uprostřed) převzali ocenění. Foto: Praha 1

Soutěž Památka roku 2021 vyhrála Praha 1

Rekonstrukce barokního domu v Truhlářské v Truhlářské 8 zabodovala v soutěži Památka roku 2021. Po vítězství v kole krajském získala první místo v celorepublikové části soutěže, kterou každoročně pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Předávání cen proběhlo ve čtvrtek 21. dubna v Jihlavě.

Rekonstrukce barokního domu byla dokončena v minulém roce a probíhala za přísného dohledu památkářů a nyní v domě sídlí Středisko volného času Jednička poskytující různorodé aktivity pro všechny generace.

„Dům v Truhlářské je skvěle zrekonstruovaný historický objekt, kde došlo k velmi citlivé opravě jednotlivých původních prvků. K tomu byl dostavěn moderní objekt, který přiznává jednadvacáté století. Přesně takové stavby by měly v centru Prahy vznikat i nadále. O to víc jsem rád, že rekonstrukci ocenili i odborníci ze Sdružení historický sídel Čech, Moravy a Slezska. Myslím, že máme být na co hrdí,“ uvedl Petr Hejma, starosta Jedničky.

Dům, který je kulturní památkou, v sobě ukrýval řadu překvapení a nečekaných objevů. Zvlášť náročné pak byly veškeré restaurátorské práce. Ty probíhaly se vším respektem k charakteru stavby. Zachovat původní ráz objektu bylo ostatně pro architekta projektu Jana Karáska jedním z hlavních cílů rekonstrukce.

„Ráda bych poděkovala všem, kteří se před rekonstrukcí nezalekli, když viděli, v jakém je objekt stavu, a že mi uvěřili, že tento dům má velký potenciál. To potvrzuje jak jeho současné využití Střediskem volného času Jednička, tak i úžasné ocenění v soutěži Památka roku 2021, jež patří všem, kteří se na náročné rekonstrukci podíleli,“ vyzdvihla místostarostka Prahy 1 Eva Špačková.


Autor: Alo

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

Dnes ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Hasiči zvou na taneční zábavu

Dnes v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

Další články
Nahoru