Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.

Soutěž o návrh na novou budovu školky Jeseniova

Praha 3 vyhlašuje soutěž o návrh na novostavbu, která vznikne na místě stávající MŠ Jeseniova 98, která má závažně narušenou statiku. Cílem je najít architektonický návrh na budovu s kapacitu šesti tříd pro 150 dětí. Novou školku chce radnice otevřít v září 2024.

Soutěž se vypisuje jako otevřená, anonymní a jednofázová. Termín odevzdání soutěžních návrhů je 13. srpna a budou hodnoceny porotou složenou ze zástupců městské části a nezávislých odborníků.

Praha 3 na přípravě soutěže spolupracovala s Českou komorou architektů (ČKA) a organizací CBArchitektura. Předsedou odborné poroty je architekt Jiří Opočenský, jehož atelier získal v loňském roce nejvyšší ocenění v České ceně za architekturu. Dále v ní zasedne architekt Adam Halíř a architektky Markéta Zdebská, Lenka Míková a Alena Mičeková, kteří mají s typologií staveb pro děti řadu zkušeností.

Celkové ceny a odměny jsou dle soutěžního řádu ČKA stanoveny na 750 000 korun. Výsledky soutěže budou veřejnosti představeny během října.

Autor: TZ, red

Na Václavském i Betlémském náměstí a ve Vodičkově ulici se rozsvítí stromy

Včera ve 20:34

Praha 1 zve v pondělí 29. listopadu na rozsvícení stromečků.

Praha 6 ruší plánované adventní akce

Včera ve 20:09

S ohledem na aktuální vývoj pandemie a s přihlédnutím k platným vládním nařízením se krizový štáb Prahy 6 shodl na zrušení plánovaného adventního programu. Důvodem je snaha zpomalit šíření viru.

Praha 5 otevře kluziště

Včera v 19:48

Od 1. prosince si budete moci na náměstí 14. října v Praze 5 zabruslit.

Praha 4 rozsvítí svůj vánoční strom

Včera v 19:05

Praha 4 letos rozsvítí svůj vánoční strom před úřadem městské části v ulici Antala Staška v pondělí 29. listopadu v 17 hodin. Součástí budou i tradiční vánoční koledy a svařené víno, v obou případech, pokud to aktuální epidemická situace a vládní opatření proto šíření nemoci...

Praha 12 zve na Příběhy našich sousedů

Včera ve 12:05

Prezentace projektu Příběhy našich sousedů se koná v pondělí 29. listopadu od 17 hodin v Modřanském biografu.

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Včera v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Praha 12: Nedělní adventní akce se koná

Včera v 10:39

V návaznosti na aktuální nařízení vlády byla radnice nucena kompletně zrušit adventní trhy, dětské dílničky a občerstvení. Na akci tedy nebude žádný stánek.

Prahu 10 rozzáří vánoční stromy a stromky

Včera v 07:45

Na začátek adventu se rozsvítí vánoční stromky napříč Desítkou, letos bez doprovodných programů.

Praha 11 instalovala kontejnery na sběr použitých olejů a tuků

Včera v 07:17

Na Jižním Městě jsou nové kontejnery na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Dosud je bylo možné zdarma odevzdávat ve sběrném dvoře v Bartůňkově ulici.

Advent v Praze 2: První z koncertů v kostelích uslyšíte na Vyšehradě

Včera v 07:12

Každoročně připravuje radnice druhé městské části v období adventu koncerty pro veřejnost zdarma. Konají se v kostelích Prahy 2 a letos se můžete na první z koncertů podívat do Baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů na devítce začíná v neděli

Včera v 07:00

Během první adventní neděle se rozzáří v Praze 9 hned dva vánoční stromky.

Tunelový komplex Blanka se ve 23 hodin uzavře

25. listopadu 2021 ve 21:01

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 25. listopadu od 23 hodin do pátku 26. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Další krátké zprávy
Nahoru