dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Soutěž o lístky: Radio String Quartet Vienna zakončí festival Mladí Ladí Jazz
Základem Radio String Quartet Vienna je smyčcový kvartet. Foto: archiv

Soutěž o lístky: Radio String Quartet Vienna zakončí festival Mladí Ladí Jazz

V paláci Akropolis vyvrcholí zítra čtvrtý ročník mezinárodního jazzového festivalu Mladí Ladí Jazz. Pozvání přijali rakouští nu-jazzový experimentátoři Radio String Quartet Vienna. V doprovodu mladé gypsy-jazzové formace Futur Swing završí tyto hvězdy bohatý festivalový program, který nabídl mimo jiné koncerty Paris Combo, Poogieho Bella či Dana Bárty.

Hrajte o lístky na koncert Radio String Quartet Vienna

Vyhrajte lístek na závěrečný koncert festivalu Mladí Ladí Jazz. Po jedné vstupence na páteční koncert v Akropoli vyhrají první tři soutěžící, kteří pošlou na email redakce@prazskypatriot.cz správnou odpověď na otázku: Kolikátý ročník festivalu Mladí ladí jazz právě vrcholí? Výherci budou obratem vyrozuměni. 

Tvorba Radio String Quartet Vienna (RSQV) je typická spojením jazzu a vážné hudby. Členové formace jsou velcí hudební experimentátoři, kteří s oblibou zpracovávají zejména hudbu Joe Zawinula, ale i dalších významných jazzmanů.

Základem uskupení je smyčcový kvartet ve složení housle (Bernie Mallinger, Igmar Jenner), viola (Cynthia Liao) a violoncello (Asja Valcic). Žánrově se formace pohybuje na vlně vážné hudby, jazzu, rocku a ambient.

Její hudba je velice energická a posluchače na první poslech nadchne, i přes absenci rytmiky či basy dokáže silně rozproudit jeho krev. RSQV se vyznačuje podmanivým rytmem, přechody mezi silnými a něžnými pasážemi, jež člověka takřka duševně rozervou. Jejich hudba se svým způsobem vzdáleně podobá formaci Chronos Quartet či Portico Quartet.

Kapela v březnu vydala své poslední album nesoucí název Posting Joe, vzdávající hold Weather Report a osobě Joe Zawinula. Toto album představí právě na pátečním pražském koncertu. Již páté album kapely v pořadí sklízí ocenění u kritiků celého světa.

Pochvalné recenze

Například v recenzi deníku The Guardian dostalo nové album 5 hvězdiček z 5 možných, The Daily Telegraph chválí za skvělý zvuk i zpracování skladeb.

Radio String Quartet Vienna v současnosti stoupá do povědomí jazzových posluchačů po celé Evropě, objíždí velké světové festivaly (např. London Jazz Festival) a exkluzivně přijede právě na Mladí Ladí Jazz.

Vše, co za kouzla nu-jazz nabízí, to představuje ve svém hudebním pojetí Radio String Quartet Vienna, hudební lahůdka na závěr festivalu Mladí Ladí Jazz.

Koncert začíná v pátek ve velkém sále Paláce Akropolis v 19:30. V vstupenky se prodávají ještě dnes a zítra v pokladně Akropole. Dnes stojí 320 ke stání a 120 k sezení. Zítra 150 ke stání a 380 k sezení.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru