dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Hlasy světla - první živý 3D koncert v Evropě se blíží
Autorem projektu je Robert Jíša. Foto: archiv

Hlasy světla - první živý 3D koncert v Evropě se blíží

Na konci srpna zažije Praha evropskou premiéru. V barokním kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě se odehraje první živý 3D koncert v Evropě, Hlasy světla. Půjde zároveň o světovou premiéru stejnojmenné experimentální hudební skladby. Patrony se stanou Adéla a Dalibor Gondíkovi, kteří ve spolupráci s Armádou spásy předají výtěžek z koncertu vybraným rodinám postiženým letošními povodněmi.  

Autorem této mimořádné kompozice je Robert Jíša, absolvent bostonské Berklee College Of Music, který se kromě uměleckých a filmových projektů věnuje natáčení relaxačních, meditačních a terapeutických cd jako Hlasy lesa, Hlasy moře, Hlasy vesmíru, Pět tibeťanů.

V současnosti pracuje na hudbě k filmům Křídla, Aldabra 3D (s Peterem Gabrielem) a Echoes Of Time And the River (Ema Kugler-Slovinsko).

Realizace projektu započala koncem roku 2012 a vyvrcholí premiérou 29. srpna 2013 v kostele sv. Šimona a Judy. Do konce letošního roku jsou plánované další 3 reprízy.

Organizátorům se pro představení podařilo zajistit spolupráci chlapeckého sboru Boni Pueri, britské sopranistky Christiny Johnston a sboru Collegium Floreum. Skladbu uslyší návštěvníci v podání Pražského komorního orchestru FOK pod vedením dirigenta Marka Štryncla. Do projektu se zapojí i hudebníci ze souboru Tam – Tam Orchestra.

3D projekce se ujal režisér, kameraman, malíř a grafik Miroslav Hrdý, v současné době jeden z mála českých tvůrců, který s 3D úspěšně pracuje. Pro posluchače jsou připraveny 3D brýle. K dispozici budou i speciální 3D klipy, které si mohou nasadit na své vlastní obroučky dioptrických brýlí.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru