dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská kultura

Soutěž Nejkrásnější české knihy roku 2014 vyhlášena

Památník národního písemnictví vyhlásil společně s Ministerstvem kultury České republiky 50. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy.

V soutěži Nejkrásnější české knihy, jejíž kořeny spadají do roku 1928, je hodnoceno grafické, ilustrační a polygrafické zpracování knih vydaných v českých nakladatelstvích a vytištěných v českých tiskárnách vždy za poslední kalendářní rok.

Ceny se udělují v těchto kategoriích:

  1. odborná literatura
  2. krásná literatura
  3. literatura pro děti a mládež
  4. učebnice pro školy všech stupňů a ostatní didaktické pomůcky
  5. knihy o výtvarném umění
  6. katalogy
  7. bibliofilie a autorské knihy

K původním šesti kategoriím přibyla tedy letos sedmá – bibliofilie a autorské tisky.

V každé kategorii jsou vyhlašována první tři místa, přičemž 1. místo je honorováno částkou 50 000 korun. Památník národního písemnictví (PNP) uděluje navíc cenu grafikovi do 30 let, studentským pracím cenu Arna Sáňky, svou cenu uděluje i Spolek českých bibliofilů, SČGU Hollar, TypoDesignClub a Svaz polygrafických podnikatelů.

Nakladatelé knihy mohou knihy přihlašovat pomocí on-line přihlášky, která je dostupná z webových stránek PNP, až do 16. ledna a slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v letohrádku Hvězda 22. dubna 2015.

Oceněné knihy jsou poté vystaveny v letohrádku Hvězda, na veletrhu Svět knihy, Designbloku, Moravské galerii v Brně a Národním technickém muzeu. Ministerstvo zajišťuje účast v soutěži nejkrásnějších knih světa, mezinárodních veletrzích a výstavách.

Více informací najdete na: www.pamatniknarodnihopisemnictvi.cz/o-nckr/


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru