Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Soutěž Namalujte skřítka pro radost zná své vítěze
Místostarostka Prahy 11 Zuzana Böhmová (vpravo) s vítězi soutěže. Foto: P11

Soutěž Namalujte skřítka pro radost zná své vítěze

V úterý 7. března před plným sálem rodičů, učitelů, přátel a dětí předaly místostarostka Prahy 11 Zuzana Böhmová (Piráti) a autorka skřítků Romana Jandourková, za přítomnosti Dagmar Pospíchalové, pravé ruky autorky, ceny za krásná umístění v soutěži „Namalujte skřítka pro radost“.

„Jsme velmi rádi, že naši skřítkové v parku Ocelík budí zájem dětí a inspirují je k vlastní tvorbě. Do soutěže bylo přihlášeno téměř sto prací. Při vyhodnocování jsme celý velký stůl v zasedací místnosti na radnici překryli třikrát – neuvěřitelné množství výborných děl! Mám radost, že jihoměstské děti jsou takto výtvarně nadané,“ sdělila Böhmová. 

Výsledky soutěže Namalujte skřítka pro radost

I. kategorie 3–5 let: 

1. místo Jan Kokeš

2. místo Filip Horák

3. místo Anežka Němečková

II. kategorie 6–7 let:

1. místo Zuzana Masopustová

2. místo Laura Labuta

3. místo Valerie Janouchová

III. kategorie 8–10 let:

1. místo Nikol Frankičová

2. místo Kristýna Břízová 

3. místo Rézinka Jungová

IV. kategorie 11–15 let:

1. místo Milada Honsů

2. místo Sofia Enderle

3. místo Kateřina Šedinová

Zdroj: MČ Praha 11


Autor: Hla

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Dnes v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Další články
Nahoru