Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Soutěž na podobu výstavby na Vítězném náměstí vyhlásí developeři v září
V severozápadní ploše mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů probíhají farmářské trhy. Foto: archiv

Soutěž na podobu výstavby na Vítězném náměstí vyhlásí developeři v září

Architektonickou soutěž na podobu výstavby v severozápadní části Vítězného náměstí v Praze 6 vyhlásí společnost Fourth Quadrant, tedy sdružení společností Penta Real Estate, Sekyra Group a Kaprain, v září. Na soutěži se budou podílet Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT), hlavní město a Praha 6. Vítězný návrh dvoufázové soutěže by měl být znám v květnu 2023. Na pozemcích mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů by měly vzniknout kanceláře, obchody, bytové prostory a nová budova VŠCHT. Vyplývá to z informací na webu k plánované soutěži. Nyní je v místě hlavně trávník a stromy.

Konsorcium developerů koupilo pozemky o rozloze 20 122 metrů čtverečních, tedy převážnou část zastavitelné plochy v takzvaném čtvrtém kvadrantu Vítězného náměstí mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů, zhruba za miliardu korun v listopadu roku 2021.

Ředitel komerční výstavby Penty Real Estate Pavel Streblov tehdy avizoval, že by měla vzniknout polyfunkční zástavba, jejíž realizaci developeři předpokládají do roku 2028.

VŠCHT prodala pozemky developerům s tím, že za získané peníze postaví novou univerzitní budovu s výukovými prostory a zázemím pro studenty a akademiky, sdělil loni rektor VŠCHT Pavel Matějka. Škola díky nové budově bude moci doplnit laboratoře.

Radnice Prahy 6 výstavbu v západní části Vítězného náměstí vítá, uvedl už dříve za radnici místostarosta Jakub Stárek (ODS). Zástavba by měla dotvořit urbanistický koncept, jak ho navrhl ve 20. letech 20. století architekt Antonín Engel.

Vítězné náměstí vzniklo v roce 1925 a od té doby mělo několik názvů, například v letech 1952 až 1990 se jmenovalo Říjnové revoluce. Mezi Pražany se pro něj nicméně vžil název Kulaťák. Se zástavbou tohoto území počítá dlouhodobě i územní plán Prahy.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru