Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaPražský život

Soutěž: Jak si děti Prahy 10 představují svoji školu

Praha 10 se rozhodla vyzvat žákyně a žáky místních škol k tomu, aby se zamysleli nad tím, jak by mohla vypadat jejich vysněná škola. Kreativitě a nápadům se meze nekladou a zapojit se do soutěže “Jak si představuji vysněnou školu?” se může téměř každý.

Jedinou podmínkou je, aby šlo o žačku či žáka, který chodí na jednu ze základních škol v Praze 10.

Soutěž nabízí žákům základních škol jedinečnou příležitost vyjádřit své nápady a představy, jak by vypadala jejich ideální škola. Cílem radnice je podnítit děti k projevení své tvořivosti a inovativního myšlení.

„Je pro nás důležité, aby se děti naučily přemýšlet o svém vzdělávacím prostředí. Pochopení toho, co pro ně tvoří ideální školní prostředí, může vést k lepšímu zapojení ve škole. Chceme oslavit neomezenou fantazii dětí a ukázat, jak mohou jejich nápady ovlivnit reálný svět,“ informuje Desítka na svých stránkách.

Soutěž proběhne v pěti kategoriích:
2D tvorba: Kresba, malba, obrázek, koláž, mood board, kombinovaná technika nebo obrázek vygenerovaný skrze umělou inteligenci. Úkolem je vytvořit ilustraci vaší ideální školy.

3D tvorba: Fyzické vytvoření modelu části školy nebo vzdělávacího materiálu.

Video: Vytvoření/natočení krátkého videa, prezentujícího různé aspekty ideální školy.

Fotografie: Zachycení momentů ideální školní atmosféry – přátelé, učitelé, školní aktivity.

Psaný projev: Textové vyjádření představ o ideální škole – příběhy, eseje, básně, či třeba scénáře.

Soutěž začne 15. ledna. Práce elektronicky na e-mail: vytvorskolu@gmail.com, kde odpoví i na otázky k soutěži. Vítězná díla budou oceněna knihami, audioknihami anebo čtečkami knih.
Autor: Alo

Den Vltavy 2024

Včera v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Včera v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Včera v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

23. února 2024 v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Karneval pro rodiny s dětmi v Praze 4

22. února 2024 v 08:53

Přijďte si s dětmi užít veselé odpoledne do KC Novodvorská. V úterý 19. března tam od 14 hodin proběhne historicky první karneval pro rodiny s dětmi na území Prahy 4.

Další články
Nahoru