dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Soutěž: hrajte o lístky na festival Mladí ladí jazz
Při zatím poslední festivalové akci byl v pátek 12. dubna palác Akropolis vyprodaný. Foto: Tomáš Hejlek / www.mladiladijazz.cz

Soutěž: hrajte o lístky na festival Mladí ladí jazz

Festival Mladí ladí jazz pokračuje tento pátek v klubu Jazz time v Krakovské ulici. Proběhne zde festivalová soutěž pro mladé Jazz Fruit. Vystoupí tři finalisté, společně s vítězem posledního klání v minulém roce.

Soutěž

Pátý, desátý a patnáctý autor správné odpovědi na soutěžní otázku vyhrává lístek na soutěž Jazz Fruit, která se uskuteční v pátek 19. dubna od 20 hodin klubu Jazz time.

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje loňský vítěz soutěže Jazz Fruit?

Odpovědi posílejte na adresu redakce@prazskypatriot.cz

Z téměř tří desítek přihlášených kapel vybrala porota soutěže finalisty. Jsou to kapely: S gustem, Fluid Culture a Tres Quatros Quintet. Zahraje také loňský vítěz Wunderbar Band.

Soutěž Jazz Fruit si klade za cíl podpořit rozvoj vítěze finančním darem v celkové výši 35 000 korun, který jim ve spolupráci s nahrávacím studiem 3bees a Svazem autorů a interpretů umožní nahrát debutové album.

Organizátoři doufají, že se akce vydař. Stejně jako předchozí festivalový večer. Uskutečnil se minulý pátek ve vyprodaném Paláci Akropolis, kam dorazilo zhruba 700 lidí.

Jako předkapela se představila česká formace Pitch Bender, která potvrdila, že patří mezi nejnadějnější talenty současné jazzové scény.

Hlavní hvězdou večera však byla legendární francouzské formace Paris Combo, která vystoupila v České republice po druhé, a to po více než 14 letech.

Závěr v Paláci Akropolis

Do Akropole se festival při svém letošním ročníku ještě jednou vrátí. V pátek 3. května zde proběhne závěrečný večer, na němž zahraje rakouská nu-jazzová hvězda Radio String Quartet Vienna. Předkapelou bude gypsy jazzový kvartet Futur Swing, další ze skupiny mladých nadějí českého jazzu.

Před svým vrcholem se festival zabydlí ještě v sobotu 27. dubna v klubu Jazzdock. Tam zahraje čerstvý vítěz zmiňované soutěže Jazz Fruit. Součástí večera bude koncert Dana Bárty společně Robert Balzar Trio, které vzniklo v roce 1996 a od té doby nahrálo tři autorská alba.

Více informací o festivalu je na internetových stránkách www.mladiladijazz.cz.


Další články
Nahoru