Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo i celorepublikovými vítězi, naposledy jím byl loni za Prahu Jakub Havrlant z investiční skupiny Rockaway Capital, který Českou republiku reprezentoval i na světovém finále soutěže, ve Středočeském kraji uspěl v minulém ročníku Pavel Louda. Uzávěrka přihlášek je 20. října 2023.

„Není překvapením, že regiony Praha a Středočeský kraj mají každoročně nejširší zastoupení v soutěži, a tím pádem drží i primát mezi celorepublikovými vítězi. Koncentrace výrazných podnikatelských osobností je zde pochopitelně velká, avšak uspět zde bývá o to těžší, právě kvůli úměrně větší konkurenci. To je však z hlediska soutěže, kde hledáme jen ty nejlepší z nejlepších, jen dobře,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika.

„Neděláme byznys proto, abychom sbírali slávu, přesto si letošní ceny EY Podnikatel roku nesmírně vážím – už dlouhá léta jde o velmi prestižní mezinárodní ocenění a já jsem vděčný, že jsem se mohl účastnit i světového finále. Je to uznání za práci, které věnuji já i celý tým Rockaway za poslední léta obrovské množství energie a která už dalece přesahuje české hranice,“ říká Jakub Havrlant ze společnosti Rockaway Capital.

“Účast v EY Podnikateli roku je velmi cenná zkušenost, kterou bych přál zažít každému. Vítězství beru jako ocenění celého našeho týmu, že práci, kterou děláme, děláme poctivě a neustále se nám daří posouvat kupředu nejen oblast mobility a všeho, co s tím souvisí, ale i tradičního sklářství a v neposlední řadě i vzdělávání a podporu nových talentů. V průběhu soutěže jsem potkal mnoho inspirativních lidí z různých oborů a načerpal novou energii do dalšího podnikání,” hodnotí svou účast v soutěži Pavel Louda, zakladatel a majitel LOUDA holding. 

„Jedním z programových cílů současného vedení hlavního města je podpora podnikání, zajištění stabilního podnikatelského prostředí a poskytování co největšího prostoru inovacím. To se ale neobejde bez lidské nápaditosti a podnikatelských schopností. Věřím, že i vítězové letošního ročníku budou nositeli těchto vlastností,“ říká Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy.

Středočeský kraj a zejména Středočeské inovační centrum si uvědomuje důležitost podnikání a inovací. SIC za dobu své existence pomohlo více než stovce společností uspět nejen na domácím, ale i globálním trhu.

„Podnikání je cesta, jak aktivně měnit svět kolem nás k lepšímu. My v SIC si vážíme každého podnikatele, který se i v této nelehké době snaží se svými produkty uspět na trhu, a snažíme se ho na jeho cestě podpořit. Proto jsme rádi, že můžeme být dlouhodobým partnerem soutěže EY Podnikatel roku, která úspěchy a příběhy podnikatelů oceňuje a inspiruje tím další kolem nás. A přispívá tak k pozitivnímu obrazu podnikání ve společnosti,“ uvedl Pavel Jovanovič, ředitel Středočeského inovačního centra.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 20. října 2023.


Autor: TZ, red

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

27. května 2024 v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

23. května 2024 v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

21. května 2024 v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Další články
Nahoru