Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byznys

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo i celorepublikovými vítězi, naposledy jím byl loni za Prahu Jakub Havrlant z investiční skupiny Rockaway Capital, který Českou republiku reprezentoval i na světovém finále soutěže, ve Středočeském kraji uspěl v minulém ročníku Pavel Louda. Uzávěrka přihlášek je 20. října 2023.

„Není překvapením, že regiony Praha a Středočeský kraj mají každoročně nejširší zastoupení v soutěži, a tím pádem drží i primát mezi celorepublikovými vítězi. Koncentrace výrazných podnikatelských osobností je zde pochopitelně velká, avšak uspět zde bývá o to těžší, právě kvůli úměrně větší konkurenci. To je však z hlediska soutěže, kde hledáme jen ty nejlepší z nejlepších, jen dobře,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika.

„Neděláme byznys proto, abychom sbírali slávu, přesto si letošní ceny EY Podnikatel roku nesmírně vážím – už dlouhá léta jde o velmi prestižní mezinárodní ocenění a já jsem vděčný, že jsem se mohl účastnit i světového finále. Je to uznání za práci, které věnuji já i celý tým Rockaway za poslední léta obrovské množství energie a která už dalece přesahuje české hranice,“ říká Jakub Havrlant ze společnosti Rockaway Capital.

“Účast v EY Podnikateli roku je velmi cenná zkušenost, kterou bych přál zažít každému. Vítězství beru jako ocenění celého našeho týmu, že práci, kterou děláme, děláme poctivě a neustále se nám daří posouvat kupředu nejen oblast mobility a všeho, co s tím souvisí, ale i tradičního sklářství a v neposlední řadě i vzdělávání a podporu nových talentů. V průběhu soutěže jsem potkal mnoho inspirativních lidí z různých oborů a načerpal novou energii do dalšího podnikání,” hodnotí svou účast v soutěži Pavel Louda, zakladatel a majitel LOUDA holding. 

„Jedním z programových cílů současného vedení hlavního města je podpora podnikání, zajištění stabilního podnikatelského prostředí a poskytování co největšího prostoru inovacím. To se ale neobejde bez lidské nápaditosti a podnikatelských schopností. Věřím, že i vítězové letošního ročníku budou nositeli těchto vlastností,“ říká Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy.

Středočeský kraj a zejména Středočeské inovační centrum si uvědomuje důležitost podnikání a inovací. SIC za dobu své existence pomohlo více než stovce společností uspět nejen na domácím, ale i globálním trhu.

„Podnikání je cesta, jak aktivně měnit svět kolem nás k lepšímu. My v SIC si vážíme každého podnikatele, který se i v této nelehké době snaží se svými produkty uspět na trhu, a snažíme se ho na jeho cestě podpořit. Proto jsme rádi, že můžeme být dlouhodobým partnerem soutěže EY Podnikatel roku, která úspěchy a příběhy podnikatelů oceňuje a inspiruje tím další kolem nás. A přispívá tak k pozitivnímu obrazu podnikání ve společnosti,“ uvedl Pavel Jovanovič, ředitel Středočeského inovačního centra.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 20. října 2023.


Autor: TZ, red

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Konference o kyberbezpečnosti

22. srpna 2023 v 09:00

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze organizuje jubilejní 25. ročník jedné z největších a nejvýznamnějších mezinárodních konferencí v oblasti kybernetické bezpečnosti, přesněji kryptologie a bezpečnosti vestavných systémů, Cryptographic Hardware and Embedded Systems...

Další články
Nahoru