Dnes Sobota - zatazeno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Sousedská tour: Starostka Prahy 5 Zajíčková navštívila radnice okolních městských částí
Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a starosta Prahy 16 Karel Hanzlík dorazili na vzájemnou schůzku na kole. Foto (3x): Viktor Šorma

Sousedská tour: Starostka Prahy 5 Zajíčková navštívila radnice okolních městských částí

Během října absolvovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) „sousedskou tour“, jejímž hlavním cílem bylo navštívit starostky a starosty sousedních městských částí, probrat s nimi společná témata a hledat možnosti další spolupráce.

První setkání se konalo u starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS). „Jednání bylo velice přátelské a společných témat se našla celá řada. Oba jsme se shodli na potřebě co nejrychlejší výstavby Radlické radiály a na společném postupu v této oblasti,“ uvedla Renáta Zajíčková.

Zhruba 5,5 kilometru dlouhá radiála má navazovat na Rozvadovskou spojku a napojovat se na vnitřní okruh v oblasti Barrandovského mostu. Jejím cílem je zejména svést dopravu z menších komunikací v rezidenčních oblastech. Investorem je hlavní město, náklady jsou odhadovány na 14 miliard korun.

Druhá zastávka starostky Prahy 5 byla u její kolegyně v Praze 17 Renaty Synkové (ODS). „Obě nás trápí zejména řada otázek kolem motolské skládky. Shodly jsme se na tom, že je potřeba při řešení těchto záležitostí navázat užší spolupráci, než tomu bylo doposud,“ sdělila Zajíčková.

Další kroky vedly na radnici Prahy 6, kde je starostou Ondřej Kolář z TOP 09. „Společným tématem byla zejména oblast dopravy, jelikož s Prahou 6 máme v tomto ohledu mnoho společného,“ uvedla starostka.

zajickova-cizinsky V polovině října navštívila starostku Prahy 2 Janu Černochovou (ODS), která stojí v čele radnice v Praze 2. „Jednání bylo velice přínosné a inspirující. Společných témat byla celá řada, od železničního mostu spojujícího naše břehy, přes náplavky a jejich budoucí podobu, až po bezpečnost,“ okomentovala setkání Zajíčková.

Další schůzka byla se starostou Prahy 1 Pavlem Čižinským (Praha 1 Sobě). Oba se shodli na potřebě společného postupu proti výstavbě nové plavební komory u Dětského ostrova.

„Naše městské části rovněž spojují žhavá témata, jako jsou sdílené koloběžky či bezpečnost,“ podotkla starostka Prahy 5.

Další zastávkou „sousedské tour“ byla radnice Prahy 4, kde je starostkou Irena Michalcová (ANO). „Témat jsme měly mnoho, přičemž za zmínku stojí například společný postoj k výstavbě Dvoreckého mostu, s jehož realizací by se mohlo začít již na jaře 2022,“ popsala Zajíčková.

zajickova-kolo Minulý týden se setkala se starostou Prahy 16 Karlem Hanzlíkem. Do Radotína vyrazila na kole po cyklostezce na levém břehu Vltavy. Tam a zpět ujela zhruba 20 kilometrů. „Setkali jsme se na soutoku Berounky a Vltavy. Pan Hanzlík přijel také na kole, i když on to měl o poznání blíž,“ usmála se starostka, podle které se s radnicí „šestnáctky“ nabízí spolupráce v oblasti školství, kultury nebo třeba sportu. Bavili se také o možnostech územního rozvoje Radotína, Chuchle a Lahovic.

Poslední zastávkou při cestách po radnicích okolních městských částí bude řeporyjská radnice, kde je starostou Pavel Novotný (ODS). K setkání by mělo dojít v dohledné době.

„Návštěvy radnic pro mě byly velmi inspirativní a splnily má očekávání. Je podle mne důležité udržovat sousedské vztahy a mít přehled o tom, jak fungují jiné radnice, jaký mají třeba informační systém pro zaměstnance a návštěvníky. Starostky i starosty jsem samozřejmě pozvala i k nám na ,pětku´,“ dodala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková. 


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru