dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Sound of Silent Movies zve na komedie i erotické filmy, nechybí variace na alkoholickou notu
Projekce za doprovodu hudebníků proběhnou každý čtvrtek večer. Foto: Praha 3

Sound of Silent Movies zve na komedie i erotické filmy, nechybí variace na alkoholickou notu

Na Mole Pražačka v Praze 3 se koná do 14. září první ročník festivalu Sound of Silent Movies.  Začal 2. srpna a postupně představí osm muzikantů a kapel z České republiky i ze zahraničí, kteří poměří své hudební dovednosti v soutěži o nejlepší zvukovou improvizaci k němým filmům.

Slavné němé grotesky s Laurelem a Hardym nebo skeče Charlieho Chaplina získají nový hudební doprovod v soutěžní sekci festivalu Sound image_2of Silent Movies.

Během třinácti festivalových večerů vystoupí talentované kapely, jednotlivci i Djs, kteří svůj hudební um a smysl pro improvizaci budou moci prověřit a předvést na běžných, ale i netradičních hudebních nástrojích, jejichž výběr není nijak omezen.

Soutěžní snímky doplní vždy v pátek projekce letního kina. Diváci se mohou těšit na komedie, pohádky, lehké erotické filmy i taneční variace na alkoholickou notu. Promítat se budou kultovní filmy jako Ostře sledované vlaky, Moderní doba, Světlo velkoměsta, Diktátor a Zloději kol.

„Oceňuji tento nápad připomenout divákům začátky filmového průmyslu, jeho historii a vývoj. To vše za doprovodu živé hudby na venkovním molu v areálu Pražačka, kdy návštěvníci poznají, že areál nabízí i jiné aktivity než ty sportovní. Nebude to obyčejné letní kino, bude to kino, které lidem představí filmy zasazené do širších souvislostí,“ dodává k projektu starosta městské části Prahy 3 Alexander Bellu (ODS/Koalice pro Prahu 3).

Projekce za doprovodu hudebníků proběhnou do 14. září každý čtvrtek večer od 21 na terase letního bazénu Sportovního a rekreačního areál Pražačka – Za Žižkovskou vozovnou 19, Praha 3.

Soutěžní i nesoutěžní program najdete zde.

Slavnostní vyhlášení vítěze, kterého vybere odborná porota společně s publikem, je naplánováno na pátek 14. září. Výherce získá finanční odměnu ve výši 20 000 korun a putovní pohár, tzv. Žižkovský bombardón.


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Dnes v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru