dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Soukromý muslimský hřbitov v Libni odmítá Praha 8 i magistrát

Radní Prahy 8 odmítli umístění muslimského pohřebiště v Libni. Pozemek, který patří Praze 8, si chtěla od radnice pronajmout Muslimská obec v Praze. Podle Prahy 8 záměr odporuje územnímu plánu. Postoj radnice podpořili rovněž magistrátní úředníci. Hřbitov měl být vybudován na obecním pozemku v lokalitě Košinka v Libni a navazovat na stávající hřbitov. Celkem měl zabírat plochu 1852 metrů čtverečních.

„Radní se záměrem nesouhlasili z toho důvodu, že odporoval územnímu plánu a navíc mu brání rovněž stávající stavební uzávěra,“ potvrdila ČTK mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová. Žádost podala obec letos na jaře. Praha 8 ji projednala v květnu, nyní ji zamítl i magistrát. Podle informací ČTK se mělo jednat o neveřejné pohřebiště pro členy obce.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru