dnes
Sobota - oblacno
20°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
22°C

Soudní spor o platnost odvolání bývalého ředitele průmyslovky Na Třebešíně skončil smírem

Soudní spor vyvolaný bývalým ředitelem Střední průmyslové školy Na Třebešíně Františkem Bártlem, který žaloval hlavní město a školu o neplatnost svého odvolání, skončil schválením smíru. Ten se přitom vztahuje pouze k datu odvolání.   

Pražská radní pro oblast školství Irena Ropková soudní smír uvítala. „Smír, navržený dříve právním zástupcem pana Bártla, byl pro hlavní město nepřijatelný. Jeho obsahem mělo být zejména poděkování za kvalitní práci pro školu, což mi připadá v kontextu celé kauzy zcela absurdní. Od října 2015 do ledna 2016 ředitel o šikaně věděl a v této věci nekonal, i když zasáhnout měl a mohl. Jsem ráda, že se nakonec před soudem podařilo najít shodu o smíru ryze technického charakteru,“ uvedla.

Soudní spor vedený po podání žaloby bývalým ředitelem Střední průmyslové školy Na Třebešíně Františkem Bártlem u Obvodního soudu pro Prahu 10 skončil schválením smíru včera. Stanovuje skončení pracovního poměru dohodou ke dni 26. února 2016 a současně nepřiznává žádnému z účastníků náhradu nákladů řízení.

V případě dalšího pokračování sporu by podle radní Ropkové rostly náklady spojené s právním zastupováním a další poškozování dobrého jména školy. „Za důvody, které vedly městskou radu k odvolání bývalého ředitele, si každopádně stojím a jsem přesvědčena, že by před soudem obstály a žaloba by byla nakonec zamítnuta. Soudní spor by však mohl trvat velmi dlouho a po celou tuto dobu by z prostředků daňových poplatníků muselo město i samotná škola platit právní zastoupení. Škola by byla navíc i nadále v médiích spojována se jménem pana Bártla, což není v ničím zájmu,“ vysvětluje radní.


Další krátké zprávy
Nahoru