dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražské krimi

Soud zamítl žalobu squatterů na policii kvůli zásahu v Miladě

Městský soud v Praze dnes zamítl žalobu skupiny squatterů na policii týkající se údajně nepřiměřeného zásahu ve squatu Milada v roce 2012. Podle soudu měli počítat s následky, protože byli v objektu, s jehož majitelem nebyli domluvení. Squatteři se na přelomu června a července sešli u výročí vyklizení Milady z roku 2009. Několik z nich policie odvedla, squatteři si stěžovali na bití a hrubé zacházení.

Proti verdiktu je možné podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně. Skupina čtyř squatterů ČTK po jednání potvrdila, že po doručení dnešního verdiktu v písemné podobě stížnost podají. Soudkyně Ivanka Havlíková uvedla, že se provedlo rozsáhlé dokazování včetně videozáznamů z akce pořízených policií i médii. Squatteři podle ní sice chtěli upozornit na to, že se stát nestará o nemovitosti, jak by měl, obsadili ale cizí objekt bez souhlasu vlastníka.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru