Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Soud zamítl stížnost samospráv, zpochybňovaly kolaudaci části silničního okruhu Prahy
Pražský okruh funguje například na jihozápadě Prahy. Foto: archiv

Soud zamítl stížnost samospráv, zpochybňovaly kolaudaci části silničního okruhu Prahy

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost samospráv, které zpochybňovaly kolaudační rozhodnutí Pražského okruhu v úseku D1-Vestec. Město Jesenice a obce Modletice, Dobřejovice a Herink se obrátily nejprve na Městský soud v Praze, po zamítnutí žaloby podaly samosprávy ještě stížnost. Pondělní rozhodnutí NSS zůstane do 8. března zpřístupněné na úřední desce.

Kolaudační rozhodnutí vydalo v roce 2018 Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad pro záležitosti dálnic. Stavební povolení však před tím vzešlo z pražského magistrátu, v čemž radnice z okolí Pražského okruhu spatřovaly problém. NSS nenašel důvod k zásahu.

„Na překážku není, že stavební povolení vydal Magistrát hlavního města Prahy s ohledem na to, že v dané době byla předmětná stavba klasifikována jako silnice I. třídy.

Městský soud tedy dospěl ke správnému závěru, že žalovaný (ministerstvo dopravy) byl věcně příslušným orgánem k vedení kolaudačního řízení," stojí v rozhodnutí. Obce neuspěly ani s námitkami k hodnocení hlukové zátěže.

Kolaudaci sporného úseku dlouhého téměř devět kilometrů předcházel zkušební provoz. Podle webu České dálnice stavba začala v roce 2008, auta se na vozovku dostala v roce 2010. V úseku jsou dvě mimoúrovňové křižovatky a 12 mostů.


Autor: ČTK

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru