Dnes Pátek - zatazeno 27°C
Zítra Sobota - oblacno 21°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Soud zamítl stížnost samospráv, zpochybňovaly kolaudaci části silničního okruhu Prahy
Pražský okruh funguje například na jihozápadě Prahy. Foto: archiv

Soud zamítl stížnost samospráv, zpochybňovaly kolaudaci části silničního okruhu Prahy

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost samospráv, které zpochybňovaly kolaudační rozhodnutí Pražského okruhu v úseku D1-Vestec. Město Jesenice a obce Modletice, Dobřejovice a Herink se obrátily nejprve na Městský soud v Praze, po zamítnutí žaloby podaly samosprávy ještě stížnost. Pondělní rozhodnutí NSS zůstane do 8. března zpřístupněné na úřední desce.

Kolaudační rozhodnutí vydalo v roce 2018 Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad pro záležitosti dálnic. Stavební povolení však před tím vzešlo z pražského magistrátu, v čemž radnice z okolí Pražského okruhu spatřovaly problém. NSS nenašel důvod k zásahu.

„Na překážku není, že stavební povolení vydal Magistrát hlavního města Prahy s ohledem na to, že v dané době byla předmětná stavba klasifikována jako silnice I. třídy.

Městský soud tedy dospěl ke správnému závěru, že žalovaný (ministerstvo dopravy) byl věcně příslušným orgánem k vedení kolaudačního řízení," stojí v rozhodnutí. Obce neuspěly ani s námitkami k hodnocení hlukové zátěže.

Kolaudaci sporného úseku dlouhého téměř devět kilometrů předcházel zkušební provoz. Podle webu České dálnice stavba začala v roce 2008, auta se na vozovku dostala v roce 2010. V úseku jsou dvě mimoúrovňové křižovatky a 12 mostů.


Autor: ČTK

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Další články
Nahoru