Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Soud zamítl stížnost samospráv, zpochybňovaly kolaudaci části silničního okruhu Prahy
Pražský okruh funguje například na jihozápadě Prahy. Foto: archiv

Soud zamítl stížnost samospráv, zpochybňovaly kolaudaci části silničního okruhu Prahy

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost samospráv, které zpochybňovaly kolaudační rozhodnutí Pražského okruhu v úseku D1-Vestec. Město Jesenice a obce Modletice, Dobřejovice a Herink se obrátily nejprve na Městský soud v Praze, po zamítnutí žaloby podaly samosprávy ještě stížnost. Pondělní rozhodnutí NSS zůstane do 8. března zpřístupněné na úřední desce.

Kolaudační rozhodnutí vydalo v roce 2018 Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad pro záležitosti dálnic. Stavební povolení však před tím vzešlo z pražského magistrátu, v čemž radnice z okolí Pražského okruhu spatřovaly problém. NSS nenašel důvod k zásahu.

„Na překážku není, že stavební povolení vydal Magistrát hlavního města Prahy s ohledem na to, že v dané době byla předmětná stavba klasifikována jako silnice I. třídy.

Městský soud tedy dospěl ke správnému závěru, že žalovaný (ministerstvo dopravy) byl věcně příslušným orgánem k vedení kolaudačního řízení," stojí v rozhodnutí. Obce neuspěly ani s námitkami k hodnocení hlukové zátěže.

Kolaudaci sporného úseku dlouhého téměř devět kilometrů předcházel zkušební provoz. Podle webu České dálnice stavba začala v roce 2008, auta se na vozovku dostala v roce 2010. V úseku jsou dvě mimoúrovňové křižovatky a 12 mostů.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru