Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Soud začne projednávat případ ženy, která podle obžaloby chtěla zabít expřítele
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: pexels.com

Soud začne projednávat případ ženy, která podle obžaloby chtěla zabít expřítele

Pražský městský soud se v pondělí začne zabývat případem ženy, která se loni v květnu v Praze 10 podle vyšetřovatelů pokusila ubodat svého bývalého přítele. Za vraždu s rozmyslem jí hrozí až dvacetileté vězení. Vyplývá to z obžaloby, kterou má ČTK k dispozici.

Obžaloba tvrdí, že žena přišla do bytu svého bývalého přítele loni 17. května okolo třetí hodiny ráno. V bytě kromě něj žila i jeho matka s přítelem a mladší bratr. Obžalovaná chtěla podle žalobců řešit jejich vzájemný vztah, který muž o několik dní dříve ukončil. Když se dostala do bytu, odešla s mužem do pokoje a snažila se ho přesvědčit, aby se k ní vrátil.

Muž ale trval na tom, že se k ženě vrátit nechce. Obžalovaná proto předstírala, že chce otevřít okno, stoupla si na postel a vytáhla z kabelky nůž s 30 centimetrů dlouhou čepelí, který si předtím připravila. Nejprve zaútočila muži na hlavu, kde mu způsobila řeznou ránu.

„Poté, co poškozený zjistil, že má v ruce nůž a začal se aktivně bránit a volat o pomoc, s útokem nepřestala a se slovy ‚chcípni‘ se ho opakovaně snažila dále bodat střední intenzitou," uvedli státní zástupci. Díky tomu, že se muž bránil, byl zraněný především na rukou a nohou. V dalším útoku ženě zabránil jeden z obyvatelů bytu, který ji od expřítele odtáhl. Zraněný pak z pokoje utekl.

Žena se za bývalým přítelem podle obžaloby ale chtěla i dál dostat. „Když obviněná zjistila, že z pokoje do chodby bytu k poškozenému neprojde, pokusila se dostat z okna bytu ven na ulici, v čemž se jí snažili zabránit, avšak toto se nepodařilo a obviněná vypadla z okna bytu ven na ulici, kde se však okamžitě zvedla a chtěla se dostat zpět do domu, v čemž jí zabránil mladší bratr poškozeného," popisuje obžaloba.

Obžaloba ženu viní z pokusu o vraždu s rozmyslem, za kterou mohou soudy uložit od 12 do 20 let vězení. Podle žalobců si musela být vědoma toho, že může poškozenému způsobit smrtelná zranění. Na soudní jednání čeká ve vazbě.


Autor: ČTK

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru