Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Soud začal řešit případ muže, který v pražském bytě ubodal přítelkyni
Muž zaútočil nožem. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud začal řešit případ muže, který v pražském bytě ubodal přítelkyni

Soud začal projednávat kauzu Tomáše Nálevky, který podle obžaloby před rokem ubodal v pražském bytě 21 ranami svou přítelkyni a následně ji okradl o věci za více než půl milionu korun. Policie ho později dopadla na Slovensku. Muž se dnes k činu přiznal, nesouhlasí ale s právní kvalifikací skutku. Za vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Vražda se stala 3. března 2020 v Praze 9. Nálevka podle obžaloby zaútočil na svou jedenatřicetiletou přítelkyni po předchozí hádce a opakovaně ji bodal do hlavy, hrudníku, zad i končetin. Žena vykrvácela.

„Po dobu útoku a následně nejméně po dobu několika minut po útoku byla při vědomí," uvedla státní zástupkyně Radka Miclíková. Dodala, že Nálevka přítelkyni způsobil mučivé útrapy, protože si uvědomovala neodvratnost své smrti.

Muž poté podle obžaloby použil ženinu platební kartu k výběru 28 000 korun a sebral její notebook, dva mobilní telefony, šperky a auto, kterým odjel nejprve do Ostravy a poté do penzionu ve Spišské Staré Vsi, kde ho 14. března zadržela zásahová jednotka.

Pětatřicetiletý Nálevka dnes v hlavním líčení nejprve nechtěl vypovídat, protože mu vadili přítomní lidé. Soudu nakonec přečetl předem připravené obsáhlé prohlášení.

V něm líčil, že se s přítelkyní kdysi seznámil přes bojové sporty a v roce 2009 spolu začali chodit, a to v Hradci Králové, kde studovala farmacii. „K mé velké nelibosti si po dokončení vysoké školy vybrala pracoviště v Praze a přestěhovali jsme se tam," uvedl. V posledních letech se podle něj do vztahu „vkradly neshody".

„Myslím, že jsme se měli stále velmi rádi, ale naše povahy už neumožňovaly kompromisy," prohlásil. V noci na 3. března se prý posilňoval alkoholem poté, co se pohádali.

„Nespal jsem a trápil jsem se myšlenkou na rozchod se ženou, kterou stále miluju, ale už nedokážu tolerovat způsob jejího života," řekl. Ráno podle něj hádka pokračovala, a když si balil věci, přítelkyně „se mu nějak připletla do cesty".

„Byl jsem unavený, zmatený, naštvaný a opilý," popsal chvíle před útokem, na který si podle vlastních slov nevzpomíná.

Uvedl také, že po činu překotně a bez přemýšlení zabalil elektroniku a potřeby na camping a rybaření a odjel na místo, kde s přítelkyní dříve strávili hezkou dovolenou. Doplnil, že vždy zastával postoj „žij a nechej žít".

Zavražděná žena pracovala v lékárně a také pro armádu, vedla vědecký výzkum.


Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

Dnes v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Dnes v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Dnes v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Na strážníky šel s nožem

Dnes v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Alkohol, agrese a vykopnutý foťák

Dnes v 08:48

Dvou podnapilých mužů bez zakrytých dýchacích cest si hlídka strážníků z Prahy 3 v neděli nejprve všimla v parku Parukářka, kdy tento přestupek řešila domluvou. O půl hodiny později se strážníci se stejnou dvojicí potkali, když procházeli vnitroblokem...

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

Včera ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Popíjel na zakázaném místě a bez respirátoru obtěžoval kolemjdoucí

Včera ve 20:57

V blízkosti zastávky MHD Anděl se v pondělí pohyboval muž, který pil alkohol a obtěžoval kolemjdoucí, navíc bez ochrany dýchacích cest. Když ho hlídka strážníků upozornila na jeho přestupkové chování, reagoval agresivně, odmítal spolupracovat a vydal se přes kolejiště k ulici...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

Včera ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Z kontejneru visely nohy

Včera v 18:44

Osoby, která byla polovinou těla v kontejneru na elektroodpad, si strážníci všimli v sobotu časně ráno při kontrole v Šimůnkově ulici v Praze 8.

Další články
Nahoru