Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Soud začal řešit případ muže, který v pražském bytě ubodal přítelkyni
Muž zaútočil nožem. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud začal řešit případ muže, který v pražském bytě ubodal přítelkyni

Soud začal projednávat kauzu Tomáše Nálevky, který podle obžaloby před rokem ubodal v pražském bytě 21 ranami svou přítelkyni a následně ji okradl o věci za více než půl milionu korun. Policie ho později dopadla na Slovensku. Muž se dnes k činu přiznal, nesouhlasí ale s právní kvalifikací skutku. Za vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Vražda se stala 3. března 2020 v Praze 9. Nálevka podle obžaloby zaútočil na svou jedenatřicetiletou přítelkyni po předchozí hádce a opakovaně ji bodal do hlavy, hrudníku, zad i končetin. Žena vykrvácela.

„Po dobu útoku a následně nejméně po dobu několika minut po útoku byla při vědomí," uvedla státní zástupkyně Radka Miclíková. Dodala, že Nálevka přítelkyni způsobil mučivé útrapy, protože si uvědomovala neodvratnost své smrti.

Muž poté podle obžaloby použil ženinu platební kartu k výběru 28 000 korun a sebral její notebook, dva mobilní telefony, šperky a auto, kterým odjel nejprve do Ostravy a poté do penzionu ve Spišské Staré Vsi, kde ho 14. března zadržela zásahová jednotka.

Pětatřicetiletý Nálevka dnes v hlavním líčení nejprve nechtěl vypovídat, protože mu vadili přítomní lidé. Soudu nakonec přečetl předem připravené obsáhlé prohlášení.

V něm líčil, že se s přítelkyní kdysi seznámil přes bojové sporty a v roce 2009 spolu začali chodit, a to v Hradci Králové, kde studovala farmacii. „K mé velké nelibosti si po dokončení vysoké školy vybrala pracoviště v Praze a přestěhovali jsme se tam," uvedl. V posledních letech se podle něj do vztahu „vkradly neshody".

„Myslím, že jsme se měli stále velmi rádi, ale naše povahy už neumožňovaly kompromisy," prohlásil. V noci na 3. března se prý posilňoval alkoholem poté, co se pohádali.

„Nespal jsem a trápil jsem se myšlenkou na rozchod se ženou, kterou stále miluju, ale už nedokážu tolerovat způsob jejího života," řekl. Ráno podle něj hádka pokračovala, a když si balil věci, přítelkyně „se mu nějak připletla do cesty".

„Byl jsem unavený, zmatený, naštvaný a opilý," popsal chvíle před útokem, na který si podle vlastních slov nevzpomíná.

Uvedl také, že po činu překotně a bez přemýšlení zabalil elektroniku a potřeby na camping a rybaření a odjel na místo, kde s přítelkyní dříve strávili hezkou dovolenou. Doplnil, že vždy zastával postoj „žij a nechej žít".

Zavražděná žena pracovala v lékárně a také pro armádu, vedla vědecký výzkum.


Autor: ČTK

Hořelo ve slévárně barevných kovů v Kolbenově ulici

Včera v 11:02

Včera po půl šesté ráno vyjíždělo několik profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů k hlášenému požáru střechy slévárny barevných kovů v Kolbenově ulici.

Policisté poskytli první pomoc muži, který zkolaboval na ulici

5. října 2022 v 07:45

Policisté z Modřan zasahovali v pondělí ráno na Sofijském náměstí v Praze 4 u kolapsu devětasedmdesátiletého muže. Tomu poskytoval první pomoc nejprve náhodný kolemjdoucí a po příjezdu hlídky si resuscitaci převzali.

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

4. října 2022 v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

3. října 2022 v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Další články
Nahoru