Dnes Čtvrtek - oblacno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Soud začal projednávat případ řidičky, která v opilosti způsobila smrt policisty
Soud. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud začal projednávat případ řidičky, která v opilosti způsobila smrt policisty

Pražský městský soud se dnes začal zabývat případem řidičky, která předloni v červenci způsobila nehodu, při níž zemřel policista. Nehodu původně projednával Obvodní soud pro Prahu 4, loni na podzim však rozhodl, že by mohlo být jednání ženy posouzeno přísněji. Případ proto přešel k městskému soudu. Soud dnes vyslechl obžalovanou Jitku Rudovičovou, hlavní líčení bude pokračovat v druhé polovině dubna.

Podle obžaloby žena v ulici 5. května narazila do vozu moravskoslezských policistů, kteří se služebně vraceli z hlavního města. Při srážce zemřel jednatřicetiletý policista, jenž seděl na levém zadním sedadle. Další dva policisté – muž a žena – skončili s vážnými zraněními v nemocnici.

Rudovičová byla obžalována z usmrcení z nedbalosti, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Obvodní soud ale loni konstatoval, že by případ mohl být posouzen jako obecné ohrožení, případ proto přešel k vyššímu soudu. Za obecné ohrožení se smrtelným následkem mohou soudy ženě uložit až patnáctileté vězení.

Hlavní líčení se tak znovu koná od začátku. Rudovičová u soudu dnes vypovídala stejně jako u obvodního soudu. Přiznala, že řídila opilá. Soudu znovu popsala, že se v den nehody pohádala u bazénu s manželem, během odpoledne prý vypila asi láhev vína a nějaké vodky. Manžel ji podle její výpovědi při konfliktu uhodil, poté, co dorazili domů, se proto převlékla a odjela.

Většinu děje si údajně nepamatuje, vzpomíná si až na to, jak se nad ní po nehodě na silnici u svodidel skláněl policista.

Soudkyně obvodního soudu loni konstatovala, že k nehodě došlo tak, jak bylo popsáno v obžalobě, ze znaleckého zkoumání však vyplynulo, že při jízdě Rudovičová zrychlila až na rychlost 200 kilometrů za hodinu.

Obžaloba přitom hovořila o maximální rychlosti 150 kilometrů za hodinu. V takto vysoké rychlosti podle soudu obžalovaná těsně minula 12 vozidel. Svědci vypověděli, že jízda byla velmi riskantní a obžalované museli s vozidly uhýbat.

Rodina zemřelého a zranění policisté po Rudovičové požadují téměř tři miliony korun. Žena jim už část peněz uhradila.


Autor: ČTK

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru