Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Soud uložil muži 18 let vězení za vraždu a okradení přítelkyně, po propuštění chce jít na duchovní pouť
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud uložil muži 18 let vězení za vraždu a okradení přítelkyně, po propuštění chce jít na duchovní pouť

Soud uložil Tomáši Nálevkovi 18 let vězení za vraždu přítelkyně. Ženu ubodal v pražském bytě, poté ji okradl o věci za více než půl milionu korun a odjel na Slovensko, kde ho později dopadla policie. Verdikt není pravomocný. Soud označil za motiv vraždy to, že se partnerka chtěla s Nálevkou rozejít, čímž by muž přišel o bydlení i finanční výpomoc.

Vražda se stala loni 3. března v pronajatém bytě v Letňanech. Nálevka zasadil své přítelkyni nožem 21 ran do hlavy, hrudníku, zad i končetin. Jedenatřicetiletá farmaceutka a vojačka z povolání vykrvácela. Muž jí poté vybral úspory z účtu, sebral její elektroniku i šperky a jejím autem odjel nejprve do Ostravy a poté do Spišské Staré Vsi. Tam ho 14. března zadržela zásahová jednotka.

Pětatřicetiletý Nálevka je nezaměstnaný. „Rozchodem by se dostal do problémů jak finančních, tak existenčních. Neměl zajištěné žádné bydlení. Byl zatížený celou řadou exekucí," konstatovala předsedkyně soudního senátu Iveta Havlíková.

Muž tvrdí, že si na útok nevzpomíná. Snažil se přesvědčit soudní senát také o tom, že vztah chtěl ukončit on, nikoliv jeho přítelkyně. Soud mu to neuvěřil, stejně jako tvrzení, že byl při činu silně opilý. Po vraždě si totiž počínal racionálně – setřel podlahu, osprchoval se a šel s platební kartou zavražděné zjistit, kolik má na účtu peněz.

Za vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem hrozilo muži 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Nálevka svůj čin v závěrečné řeči označil za „selhání v mezilidské rovině“. „Nemohu připustit, že bych si byl byť jen částečně vědom toho, co činím,“ řekl soudu. Zároveň prosil o mírné potrestání a druhou šanci.

„Mohu-li dostat trest výchovný, například osm let ve věznici s ostrahou, nebudu se odvolávat, zaplatím odškodnění, výlohy soudu a vazby,“ prohlásil s tím, že „v tuto chvíli mu jde o život“. Dodal, že po propuštění navštíví hrob své přítelkyně a poté se co nejdříve vydá na duchovní pouť do španělského města Santiago de Compostela.


Zdrogovaný muž ohrožoval záchranáře, pak se pokusil se zničit automat na poplatky

Včera v 07:16

Jako smyslů zbavený řádil ve středu hodinu po půlnoci 25letý muž při převozu na vyšetření do Nemocnice Na Františku. K jeho zklidnění museli strážníci dvakrát zasáhnout a použít donucovací prostředky. Následně pomohli i s jeho převozem na psychiatrii.

Dva muži skončili v péči záchranářů

14. dubna 2021 v 08:51

Jednoho našli na autobusové zastávce v Praze 9, druhého na tramvajové v Praze 6. V obou případech strážníky přivolali kolemjdoucí.

Maminku ztraceného Adama našli strážníci

11. dubna 2021 v 08:27

Uplakaného asi tříletého chlapce bez doprovodu si 7. dubna všimla v Bergmanově ulici běžkyně. Nejprve s ní odmítal komunikovat, ale nakonec svolil, že se spolu vydají hledat maminku.

Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Ukradli zaměstnancům veřejné jídelny peněženku s hotovostí i platební kartu

6. dubna 2021 v 11:06

Do veřejné nonstop jídelny v Praze 5 vstoupila dvojice ve středu 31. března krátce po poledni, žena využila situace, kdy zaměstnanci provozovny obsluhovali zákazníky, a pronikla do neuzamčené šatny.

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

5. dubna 2021 v 10:00

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do...

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

4. dubna 2021 ve 21:47

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá...

V ulici Na Třebešíně hořela střecha domu

3. dubna 2021 ve 14:31

Dnes ráno od 9:45 hod zasahovali pražští hasiči společně s chemickou službou v ulici Na Třebešíně ve Strašnicích u požáru střechy rodinného domu.

V Újezdu nad Lesy hořel opuštěný hotel

2. dubna 2021 ve 20:40

V pátek 1. dubna od 8:24 hodin zasahovali hasiči ve Staroklánovické ulici v Újezdu nad Lesy u požáru jedné místnosti částečně devastovaného a neužívaného hotelu, který obývají osoby bez domova.

Havarovanou dodávku vyprostil jeřáb

2. dubna 2021 v 09:43

V pátek 1. dubna od 7:27 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje u nehody dodávky a osobního auta. 

Další články
Nahoru