Dnes Středa - zatazeno 4°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Soud uložil bývalému řediteli pražské hygieny podmínku za vydírání
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud uložil bývalému řediteli pražské hygieny podmínku za vydírání

Soud uložil bývalému řediteli Hygienické stanice hlavního města Prahy Janu Jarolímkovi dvouletou podmínku a půlmilionový peněžitý trest. Na dotaz ČTK to dnes uvedl soudce Obvodního soudu pro Prahu 1 Lukáš Svrček. Kauza se týká vydírání podřízeného, verdikt není pravomocný. Na posun v případu upozornil server Seznam Zprávy.

Jarolímkovi spoluobžalovaní – někdejší ekonomický šéf pražské hygieny Radim Bureš a tamní bývalý ředitel odboru ekonomicko-provozních činností Zdeněk Vališ – se zatím verdiktu nedočkali. Soudce sdělil, že jejich trestní řízení vyloučil k samostatnému projednání.

Obžaloba tvrdí, že trojice vydírala staršího kolegu, pod kterého spadala kontrola restaurací. Muži po něm údajně chtěli, aby jim pravidelně odevzdával finanční příspěvky, a doporučili mu, aby si tyto peníze bral od majitelů kontrolovaných podniků.

Zaměstnanec na korupci nepřistoupil a mužům postupně ze svého údajně odevzdal 95 000 korun. U soudu uvedl, že se bál, že jinak přijde o práci. Trojici si ale ve spolupráci s Nadačním fondem proti korupci nahrával, a právě tyto záznamy tvoří stěžejní důkaz.

Muži vinu odmítají a zpochybňují věrohodnost klíčového svědka. Mimo jiné uvedli, že jeho cílem bylo ovládnutí instituce odstraněním jejího ředitele.

Bureš dříve vedl právní a legislativní odbor Národního bezpečnostního úřadu a za prezidenta Václava Klause řídil bezpečnostní odbor prezidentské kanceláře. Později působil jako bezpečnostní ředitel na ministerstvu zdravotnictví. Na témže ministerstvu pracoval i Vališ.


Autor: ČTK

U dětských hřišť v Kobylisích byly vysazeny stromy

6. listopadu 2021 v 11:27

Sdružení Arnika společně se spolkem Krásné Kobylisy včera vysadilo stromy v blízkém okolí dětských hřišť v Kobylisích, na kterých se paradoxně právě v letních měsících nedá kvůli vedru vydržet. Jedno z nich (hřiště v Burešově ulici) dokonce získalo nechvalně známou přezdívku...

Praha podpoří projekt Teribear na pomoc znevýhodněným dětem

3. srpna 2021 v 09:13

Pražští radní odsouhlasili žádost o poskytnutí individuální účelové neinvestiční dotace na podporu sedmého ročníku projektu nadace Terezy Maxové Hýbejte se s TERIBEARem, který startuje 16. září v 10 hodin. Město tento projekt podpoří částkou 200 tisíc korun. 

Požár v Praze 14 se rozšířil na tři kamiony

28. června 2021 ve 13:01

V Praze 14, v ulici Skorkovská, hořel v neděli v 22:31 hodin kamion na parkovišti velkoobchodu. Po příjezdu první jednotky pražských profesionálních hasičů bylo zřejmé, že plameny zachvátily nákladní vozidlo v plném rozsahu. Sálavé teplo a plamenné hoření se navíc rozšířilo na další dva kamiony,...

Další články
Nahoru