Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Soud se začal zabývat případem postřeleného chlapce vzduchovkou v parku
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud se začal zabývat případem postřeleného chlapce vzduchovkou v parku

Obvodní soud pro Prahu 9 se začal zabývat případem muže, který podle kriminalistů loni v listopadu postřelil třináctiletého chlapce v parku na Černém Mostě. Státní zástupce ho viní z ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného ohrožování. Hlavní líčení bude pokračovat na konci června, sedmašedesátiletému obžalovanému hrozí až pět let vězení. Vinu odmítá, chlapce podle něj vzduchovkou nezasáhl úmyslně a incidentu lituje.

Obžalovaný u soudu vypověděl, že při výstřelu nevěděl, že zbraň je nabitá diabolkou, a že při střelbě ani nemířil. Řekl, že chlapce zasáhnout nechtěl, snažil se pouze skupinu dětí z nedaleké základní školy Chvaletická, která dělala opakovaně u jeho pozemku hluk, vyplašit zvukem výstřelu. Uvedl, že se obával vniknutí chlapců na pozemek.

Obžaloba ale například poukázala na to, že vzdálenost, na kterou muž chlapce postřelil, je zhruba 18 metrů, a zpochybnila tak, že by bez míření mohl dítě zasáhnout. Podle znění obžaloby měl navíc být ukrytý a na děti vyčkávat. To obžalovaný odmítá. „Omlouvám se a je mi to líto, nikoho jsem trefit nechtěl, svědomí mě nejspíš bude tížit už napořád", řekl.

Zranění chlapce podle lékařských posudků neohrozila na životě, na soud se však obrátil s žádostí o náhradu nemajetkové újmy, včetně takzvaného bolestného, a to ve výši zhruba 103 000 korun. Asi 46 000 korun požadují po obžalovaném také zástupci zdravotní pojišťovny.

Nepříjemnosti s chováním dětí se obžalovaný důchodce údajně pokoušel řešit už v minulosti, mimo jiné i s městskou policií, nikdy ale nic nehlásil. Podle něj po výstřelu nevěděl, že někoho trefil a odešel domů sledovat televizi.

Uvedl, že o postřelení chlapce se dozvěděl až od policejní zásahové jednotky, která na místo přijela. Policisté u střelce také zajistili několik nelegálně držených zbraní, včetně podomácku vyrobených.

Soud bude pokračovat ve středu 21. června, předsedkyně senátu Zuzana Kotyzová i obhájkyně Jana Sládková chtějí vyslechnout mimo jiné i další děti, které u události byly – včetně postřeleného chlapce. Vzhledem k jejich věku to bude však bez přítomnosti veřejnosti či médií.


Autor: ČTK

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru