Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Soud se začal zabývat případem postřeleného chlapce vzduchovkou v parku
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud se začal zabývat případem postřeleného chlapce vzduchovkou v parku

Obvodní soud pro Prahu 9 se začal zabývat případem muže, který podle kriminalistů loni v listopadu postřelil třináctiletého chlapce v parku na Černém Mostě. Státní zástupce ho viní z ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného ohrožování. Hlavní líčení bude pokračovat na konci června, sedmašedesátiletému obžalovanému hrozí až pět let vězení. Vinu odmítá, chlapce podle něj vzduchovkou nezasáhl úmyslně a incidentu lituje.

Obžalovaný u soudu vypověděl, že při výstřelu nevěděl, že zbraň je nabitá diabolkou, a že při střelbě ani nemířil. Řekl, že chlapce zasáhnout nechtěl, snažil se pouze skupinu dětí z nedaleké základní školy Chvaletická, která dělala opakovaně u jeho pozemku hluk, vyplašit zvukem výstřelu. Uvedl, že se obával vniknutí chlapců na pozemek.

Obžaloba ale například poukázala na to, že vzdálenost, na kterou muž chlapce postřelil, je zhruba 18 metrů, a zpochybnila tak, že by bez míření mohl dítě zasáhnout. Podle znění obžaloby měl navíc být ukrytý a na děti vyčkávat. To obžalovaný odmítá. „Omlouvám se a je mi to líto, nikoho jsem trefit nechtěl, svědomí mě nejspíš bude tížit už napořád", řekl.

Zranění chlapce podle lékařských posudků neohrozila na životě, na soud se však obrátil s žádostí o náhradu nemajetkové újmy, včetně takzvaného bolestného, a to ve výši zhruba 103 000 korun. Asi 46 000 korun požadují po obžalovaném také zástupci zdravotní pojišťovny.

Nepříjemnosti s chováním dětí se obžalovaný důchodce údajně pokoušel řešit už v minulosti, mimo jiné i s městskou policií, nikdy ale nic nehlásil. Podle něj po výstřelu nevěděl, že někoho trefil a odešel domů sledovat televizi.

Uvedl, že o postřelení chlapce se dozvěděl až od policejní zásahové jednotky, která na místo přijela. Policisté u střelce také zajistili několik nelegálně držených zbraní, včetně podomácku vyrobených.

Soud bude pokračovat ve středu 21. června, předsedkyně senátu Zuzana Kotyzová i obhájkyně Jana Sládková chtějí vyslechnout mimo jiné i další děti, které u události byly – včetně postřeleného chlapce. Vzhledem k jejich věku to bude však bez přítomnosti veřejnosti či médií.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Další články
Nahoru