Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Soud se začal zabývat případem postřeleného chlapce vzduchovkou v parku
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud se začal zabývat případem postřeleného chlapce vzduchovkou v parku

Obvodní soud pro Prahu 9 se začal zabývat případem muže, který podle kriminalistů loni v listopadu postřelil třináctiletého chlapce v parku na Černém Mostě. Státní zástupce ho viní z ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného ohrožování. Hlavní líčení bude pokračovat na konci června, sedmašedesátiletému obžalovanému hrozí až pět let vězení. Vinu odmítá, chlapce podle něj vzduchovkou nezasáhl úmyslně a incidentu lituje.

Obžalovaný u soudu vypověděl, že při výstřelu nevěděl, že zbraň je nabitá diabolkou, a že při střelbě ani nemířil. Řekl, že chlapce zasáhnout nechtěl, snažil se pouze skupinu dětí z nedaleké základní školy Chvaletická, která dělala opakovaně u jeho pozemku hluk, vyplašit zvukem výstřelu. Uvedl, že se obával vniknutí chlapců na pozemek.

Obžaloba ale například poukázala na to, že vzdálenost, na kterou muž chlapce postřelil, je zhruba 18 metrů, a zpochybnila tak, že by bez míření mohl dítě zasáhnout. Podle znění obžaloby měl navíc být ukrytý a na děti vyčkávat. To obžalovaný odmítá. „Omlouvám se a je mi to líto, nikoho jsem trefit nechtěl, svědomí mě nejspíš bude tížit už napořád", řekl.

Zranění chlapce podle lékařských posudků neohrozila na životě, na soud se však obrátil s žádostí o náhradu nemajetkové újmy, včetně takzvaného bolestného, a to ve výši zhruba 103 000 korun. Asi 46 000 korun požadují po obžalovaném také zástupci zdravotní pojišťovny.

Nepříjemnosti s chováním dětí se obžalovaný důchodce údajně pokoušel řešit už v minulosti, mimo jiné i s městskou policií, nikdy ale nic nehlásil. Podle něj po výstřelu nevěděl, že někoho trefil a odešel domů sledovat televizi.

Uvedl, že o postřelení chlapce se dozvěděl až od policejní zásahové jednotky, která na místo přijela. Policisté u střelce také zajistili několik nelegálně držených zbraní, včetně podomácku vyrobených.

Soud bude pokračovat ve středu 21. června, předsedkyně senátu Zuzana Kotyzová i obhájkyně Jana Sládková chtějí vyslechnout mimo jiné i další děti, které u události byly – včetně postřeleného chlapce. Vzhledem k jejich věku to bude však bez přítomnosti veřejnosti či médií.


Autor: ČTK

Tragická nehoda na železnici

Dnes ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

Dnes ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Včera ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

16. dubna 2024 v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Další články
Nahoru