dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Soud s žárlivým řidičem odročen, obviněný dostal pozdě obsílku
Soud bude pokračovat v lednu. Ilustrační foto: freeimages

Soud s žárlivým řidičem odročen, obviněný dostal pozdě obsílku

Pražský městský soud řeší kauzu řidiče hromadné dopravy, který podle obžaloby napadl ve stanici Kačerov bývalou manželku a nožem při tom vážně zranil dalšího muže. Za pokus o dvojnásobnou vraždu hrozí obžalovanému 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Hlavní líčení mělo začít dnes, muž ale kvůli pozdnímu doručení obsílky neměl dost času na přípravu, a soud proto musel jednání odročit na leden.

Jedenapadesátiletý muž prý měl s exmanželkou dlouhodobé spory, dělal jí žárlivé scény a vyhrožoval jí zabitím. Letos 18. července si podle obžaloby vzal z domova dva velké kuchyňské nože a odpoledne se s nimi s úmyslem ženu usmrtit vypravil do stanice metra Kačerov, kde pracovala jako dozorčí turniketů.

Zabouchal prý na vstupní dveře do místnosti, v níž se bývalá manželka nacházela, a když se žena vyklonila z okénka, údajně ji se slovy „já tě zabiju, děvko" chytil pod krkem a začal ji tahat ven, takže jí podvrkl krční páteř a pohmoždil hlavu.

Když se ženě podařilo vyprostit ze sevření a utéct do zadní části místnosti, muž prý vykopl dolní část skleněné výplně dveří a vzniklým otvorem vlezl dovnitř. Tam ženě přispěchal na pomoc muž, který se v místnosti rovněž nacházel.

Obžalovaný ho údajně po vzájemné potyčce pobodal do břicha, přičemž čepel jednoho z nožů pronikla až do jater. Žena mezitím přivolala pomoc a podle obžaloby tak zachránila pobodanému život. Muž se musel okamžitě podrobit operaci. Předseda soudního senátu Jiří Říha plánoval kauzu projednat dnes a v úterý.

Obžalovaný má však podle zákona právo na pětidenní přípravu k hlavnímu líčení, a vazebně stíhaný muž dostal k dispozici o den méně. Proto dnes odmítl, aby se hlavní líčení konalo, a soud jednání odročil na 20. a 21. ledna.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru