Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Soud řeší případ muže, který strčil partnerku do kolejiště metra
Soud. Ilustrační foto: Freeimages

Soud řeší případ muže, který strčil partnerku do kolejiště metra

Soud ve čtvrtek začal projednávat případ Tomáše Urbana, který čelí obžalobě z toho, že strčil svou družku do kolejiště metra. Vážně zraněnou ženu zanechal na místě a odešel. Státní zastupitelství Urbanovo počínání kvalifikovalo jako těžké ublížení na zdraví, soud ale bude zvažovat, zda se muž nedopustil pokusu o vraždu.

„Já neměl důvod, já jsem si tu holku chtěl vzít. Byla moje největší láska, třetí žena, kterou jsem miloval, dýchal jsem pro ni a miluju ji doteďka. Já si to nepamatuju, že jsem to udělal, neublížil bych jí. Vůbec se na ni nezlobím," prohlásil u pražského městského soudu padesátiletý muž, který žil před vzetím do vazby v ubytovně na Žižkově.

Incident se stal loni v noci 11. srpna ve stanici metra Smíchovské nádraží. Podle kamerových záznamů tam Urban dorazil za svou o rok mladší družkou a snažil se jí vlastním tělem zabránit v dalším pohybu. Když ho obešla, s krátkým rozběhem ji na nástupišti strčil oběma rukama do zad.

Žena, která má kvůli dlouhodobým psychickým problémům omezenou svéprávnost, spadla hlavou napřed do 1,8 metru hlubokého kolejiště. Vedle pohmoždění mozku a plic jí náraz způsobil tříštivou zlomeninu čelisti, kterou lékaři museli operovat.

Obžalovaný, který je v invalidním důchodu, u soudu široce rozebíral svoje zdravotní potíže. „Jsem obětí a má se na to brát taky zřetel," vysvětlil, proč opakovaně zmiňoval svůj pracovní úraz z roku 1990. Odmítl, že by byl při incidentu pod vlivem alkoholu nebo drog.

U soudu chtěl prohlásit vinu, soudce Tome Frankič na to však nepřistoupil. „Pokud si to pan obžalovaný nepamatuje, těžko může potvrzovat, že se toho jednání dopustil," konstatoval. Státní zástupkyně zase odmítla Urbanovu snahu dohodnout se na výši trestu.

Podle zmocněnce napadené ženy má jeho klientka nejen fyzické následky, ale trpí také posttraumatickým stresovým syndromem. Po Urbanovi žádá úhradu bolestného ve výši 111 000 Kč a 250 000 korun za způsobenou újmu. Dalších 235 000 korun nárokuje na Urbanovi zdravotní pojišťovna. „Bolestné a náhradu chci samozřejmě zaplatit," řekl k tomu obžalovaný a požádal soud o splátkový kalendář.


Autor: ČTK

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Bezdomovci u stanice metra Luka

21. března 2024 v 11:53

Závadové osoby z celé republiky, omezené kompetence a personální limity strážníků. Tentokrát u metra Luka.

Policisté zadrželi fanoušky AC Milan

14. března 2024 ve 21:51

Pražští policisté během čtvrtečního pochodu fanoušků fotbalového týmu AC Milán ze stanice metra Želivského na stadion Slavie ve Vršovicích zadrželi čtyři příznivce italského velkoklubu. Podezírají je ze spáchání přestupku – tři za použití pyrotechniky, čtvrtého muže kvůli hrubému jednání, kterého...

Další články
Nahoru