Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Soud potvrdil pokutu půl milionu pro Prahu za tendr na výstroj strážníků
Ilustrační foto: archiv

Soud potvrdil pokutu půl milionu pro Prahu za tendr na výstroj strážníků

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil v roce 2017 pražskému magistrátu za chyby v trendu na výstroj pro městské strážníky. Vyplývá to z rozsudku zveřejněného na úřední desce soudu. Pokutu musela Praha zaplatit už v roce 2017, kdy rozhodnutí první instance ÚOHS potvrdil jeho tehdejší předseda Petr Rafaj.

Radnice podle úřadu v zadávací dokumentaci dostatečně nevymezila způsob hodnocení nabídek v požadavcích na hmotnost zboží a pohodlnost a střih zboží.

„Zadavatel tak postupoval v rozporu se zásadou transparentnosti, neboť uchazeči nemohli mít na základě nastavených kritérií jasnou představu, jak budou zadavatelem posuzovány odchylky od doporučené hodnoty gramáže zboží či jaké konkrétní parametry v rámci střihu budou hodnoceny a jaké řešení střihu zadavatel co do funkčnosti a vzhledu preferuje," uvedl tehdy Rafaj. Podle něj tento postup mohl mít podstatný vliv na výběr nejvhodnější nabídky.

Magistrát se rozhodnutí bránil podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně, ten ale stanovisko antimonopolního úřadu potvrdil. Praha tak podala kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

I ten se nyní postavil na stranu ÚOHS a kasační stížnost zamítl. Další opravné prostředky nemá magistrát k dispozici.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Dnes ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru