Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Soud potvrdil pokutu půl milionu pro Prahu za tendr na výstroj strážníků
Ilustrační foto: archiv

Soud potvrdil pokutu půl milionu pro Prahu za tendr na výstroj strážníků

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil v roce 2017 pražskému magistrátu za chyby v trendu na výstroj pro městské strážníky. Vyplývá to z rozsudku zveřejněného na úřední desce soudu. Pokutu musela Praha zaplatit už v roce 2017, kdy rozhodnutí první instance ÚOHS potvrdil jeho tehdejší předseda Petr Rafaj.

Radnice podle úřadu v zadávací dokumentaci dostatečně nevymezila způsob hodnocení nabídek v požadavcích na hmotnost zboží a pohodlnost a střih zboží.

„Zadavatel tak postupoval v rozporu se zásadou transparentnosti, neboť uchazeči nemohli mít na základě nastavených kritérií jasnou představu, jak budou zadavatelem posuzovány odchylky od doporučené hodnoty gramáže zboží či jaké konkrétní parametry v rámci střihu budou hodnoceny a jaké řešení střihu zadavatel co do funkčnosti a vzhledu preferuje," uvedl tehdy Rafaj. Podle něj tento postup mohl mít podstatný vliv na výběr nejvhodnější nabídky.

Magistrát se rozhodnutí bránil podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně, ten ale stanovisko antimonopolního úřadu potvrdil. Praha tak podala kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

I ten se nyní postavil na stranu ÚOHS a kasační stížnost zamítl. Další opravné prostředky nemá magistrát k dispozici.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru