dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražské krimi

Soud odročil případ psa usmrceného pražským strážníkem

Městský soud dnes musel na 30. září odročit nové projednání kauzy pražského strážníka, který si dříve za usmrcení psa při zásahu vyslechl podmíněný trest a zákaz činnosti. Muž nepřišel k soudu a jeho advokát neměl plnou moc, aby jej mohl zastupovat. Projednávání tak ani nezačalo. Soud musí případ projednat znovu, protože to přikázal Nejvyšší osud (NS).

Justice totiž podle NS ignorovala znalecký posudek, který zpochybňoval okolnosti smrti zvířete.

Událost se stala předloni v červnu v Praze 4. Hlídka vyjela k nákladovému prostoru supermarketu, kde se u popelnic pohybovala skupina lidí s volně pobíhajícími psy. Strážníci nařídili majitelům, aby zvířata vzali na vodítka, psi přitom zuřivě štěkali. Jeden z policistů je chtěl uklidnit, vstoupil mezi ně a menšího psa nakopl. Vzápětí jej větší fena, kříženec labradora a německého ovčáka, kousla do nohy.

Strážník proto na fenu kleknul a během následujících pěti minut ji tak podle obžaloby udusil za nadměrných fyzických a psychických útrap.

Pražské soudy v tom spatřovaly týrání zvířat a zneužití pravomoci, verdikt zněl dva roky vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky plus stejně dlouhý zákaz činnosti. V dovolání k NS muž zdůraznil, že nechtěl psa usmrtit. Připomněl, že při služebním zákroku byl sám napaden a kousnut, což prý justice bagatelizovala.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru