dnes
Pátek - jasno
29°C
zítra
Sobota - jasno
30°C
pozítří
Neděle - jasno
31°C
Soud odmítl dovolání mladíka, který zavinil tragickou nehodu
Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud odmítl dovolání mladíka, který zavinil tragickou nehodu

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Jiřího Hormandla, jenž ve svých 18 letech zavinil tragickou dopravní nehodu. Zahynuli při ní dva lidé v protijedoucím autě. Hormandl si má odpykat rok ve vězení. Výsledek dovolacího řízení ČTK zjistila z databáze InfoSoud. Plné odůvodnění zatím soud nezveřejnil.

Obvodní soud pro Prahu 2 původně uložil mladíkovi podmínku, pražský městský soud ale částečně vyhověl odvolání státního zastupitelství. I poté trest zůstal pod zákonnou sazbou, která činila tři až deset let.

„Šli jsme pod sazbu z toho důvodu, jak se obžalovaný zachoval bezprostředně po nehodě," vysvětlil v květnu předseda odvolacího senátu Luboš Vlasák. Mladík se pozůstalým opakovaně omluvil, každé z rodin vyplatil zhruba milion korun.

Tragická nehoda se stala 12. listopadu 2016. Hormandl, který získal řidičský průkaz o pět měsíců dříve, projížděl hodinu a půl po poledni po silnici před Horními Počernicemi, kde je povolená rychlost 90 kilometrů v hodině. Ačkoliv neměl rozhled na vzdálenost, která byla nutná pro bezpečné předjetí, začal se svou octavií prudce předjíždět vůz jedoucí před ním.

Řidič manévr nezvládl. Nejprve vrazil do auta, za které se chtěl zařadit, a poté se v rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu čelně střetl s protijedoucím vozem.

V autě cestovali muž s ženou, kteří na místě podlehli mnohačetným zraněním. Při nehodě se srazila ještě dvě jiná auta, takže se lehce zranili další dva lidé. Podle verdiktu se dopravní nehoda stala kvůli tomu, že řidič hrubě porušil několik zásadních povinností a při jízdě se nechoval ohleduplně a ukázněně.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Další články
Nahoru