dnes
Sobota - oblacno
30°C
zítra
Neděle - bourky
24°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
26°C
Soud odmítl dovolání mladíka, který zavinil tragickou nehodu
Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud odmítl dovolání mladíka, který zavinil tragickou nehodu

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Jiřího Hormandla, jenž ve svých 18 letech zavinil tragickou dopravní nehodu. Zahynuli při ní dva lidé v protijedoucím autě. Hormandl si má odpykat rok ve vězení. Výsledek dovolacího řízení ČTK zjistila z databáze InfoSoud. Plné odůvodnění zatím soud nezveřejnil.

Obvodní soud pro Prahu 2 původně uložil mladíkovi podmínku, pražský městský soud ale částečně vyhověl odvolání státního zastupitelství. I poté trest zůstal pod zákonnou sazbou, která činila tři až deset let.

„Šli jsme pod sazbu z toho důvodu, jak se obžalovaný zachoval bezprostředně po nehodě," vysvětlil v květnu předseda odvolacího senátu Luboš Vlasák. Mladík se pozůstalým opakovaně omluvil, každé z rodin vyplatil zhruba milion korun.

Tragická nehoda se stala 12. listopadu 2016. Hormandl, který získal řidičský průkaz o pět měsíců dříve, projížděl hodinu a půl po poledni po silnici před Horními Počernicemi, kde je povolená rychlost 90 kilometrů v hodině. Ačkoliv neměl rozhled na vzdálenost, která byla nutná pro bezpečné předjetí, začal se svou octavií prudce předjíždět vůz jedoucí před ním.

Řidič manévr nezvládl. Nejprve vrazil do auta, za které se chtěl zařadit, a poté se v rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu čelně střetl s protijedoucím vozem.

V autě cestovali muž s ženou, kteří na místě podlehli mnohačetným zraněním. Při nehodě se srazila ještě dvě jiná auta, takže se lehce zranili další dva lidé. Podle verdiktu se dopravní nehoda stala kvůli tomu, že řidič hrubě porušil několik zásadních povinností a při jízdě se nechoval ohleduplně a ukázněně.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Dnes v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru