dnes
Úterý - zatazeno
8°C
zítra
Středa - obcasny-dest
9°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
10°C
Soud odmítl dovolání mladíka, který zavinil tragickou nehodu
Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud odmítl dovolání mladíka, který zavinil tragickou nehodu

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Jiřího Hormandla, jenž ve svých 18 letech zavinil tragickou dopravní nehodu. Zahynuli při ní dva lidé v protijedoucím autě. Hormandl si má odpykat rok ve vězení. Výsledek dovolacího řízení ČTK zjistila z databáze InfoSoud. Plné odůvodnění zatím soud nezveřejnil.

Obvodní soud pro Prahu 2 původně uložil mladíkovi podmínku, pražský městský soud ale částečně vyhověl odvolání státního zastupitelství. I poté trest zůstal pod zákonnou sazbou, která činila tři až deset let.

„Šli jsme pod sazbu z toho důvodu, jak se obžalovaný zachoval bezprostředně po nehodě," vysvětlil v květnu předseda odvolacího senátu Luboš Vlasák. Mladík se pozůstalým opakovaně omluvil, každé z rodin vyplatil zhruba milion korun.

Tragická nehoda se stala 12. listopadu 2016. Hormandl, který získal řidičský průkaz o pět měsíců dříve, projížděl hodinu a půl po poledni po silnici před Horními Počernicemi, kde je povolená rychlost 90 kilometrů v hodině. Ačkoliv neměl rozhled na vzdálenost, která byla nutná pro bezpečné předjetí, začal se svou octavií prudce předjíždět vůz jedoucí před ním.

Řidič manévr nezvládl. Nejprve vrazil do auta, za které se chtěl zařadit, a poté se v rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu čelně střetl s protijedoucím vozem.

V autě cestovali muž s ženou, kteří na místě podlehli mnohačetným zraněním. Při nehodě se srazila ještě dvě jiná auta, takže se lehce zranili další dva lidé. Podle verdiktu se dopravní nehoda stala kvůli tomu, že řidič hrubě porušil několik zásadních povinností a při jízdě se nechoval ohleduplně a ukázněně.


Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

Včera v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru