Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998

Pražský městský soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998. Návrh státního zástupce na obnovu řízení dnes trestní senát zamítl. K vraždě se přiznal mužův švagr Martin Kunc, jeho trestní stíhání však soud v polovině roku 2019 zastavil. Trestný čin byl promlčený. Státní zástupce Vladimír Pazourek si proti rozhodnutí podal stížnost.

Žalobce navrhl obnovu, protože by podle něj nové výpovědi svědků mohly prokázat, že Kunc zastřelil Itala kvůli zisku. V takovém případě by čin vzhledem ke zvýšené sazbě promlčený nebyl. Podle předsedy senátu však nové důkazy nejsou schopné dva roky starý pravomocný verdikt zvrátit. „Nebyly shledány důvody obnovy," prohlásil soudce.

Podnikatel zemřel v noci ze 7. na 8. září roku 1998 ve vile v ulici U Laboratoře na pražské Ořechovce. Obžaloba tvrdila, že si Kunc na místo záměrně přinesl podomácku upravenou zbraň s tlumičem a že švagra po hádce v jeho ložnici třikrát zasáhl do hlavy a jednou do krku. Obžalovaná byla i Kuncovu sestra a manželka zavražděného, která podle policie bratra k činu navedla. Soud ji nejprve nepravomocně osvobodil, pravomocně pak její stíhání také zastavil.

Soud dnes v případu vyslechl dva svědky. Jeden tvrdil, že mu v devadesátých letech jeho známý nájemný vrah naznačil, že si ho Italova manželka snažila na vraždu najmout. Jeho výpověď však soudce označil za nevěrohodnou. „Především svá tvrzení průběžně měnil," uvedl Blažek. Muž také uváděl, že si dost věcí kvůli úrazu hlavy nepamatuje.

Druhý svědek podle své výpovědi dokonce od ženy dostal nabídku, aby podnikatele sám zavraždil, případně vraždu zprostředkoval. Ani jemu však soud neuvěřil. „Je pochybné, že si vzpomněl po téměř čtvrt století," zhodnotil předseda senátu.

Podle dřívější obžaloby se Kunc po vraždě za pomoci svého známého zbavil těla u rybníku poblíž Nového Strašecí, na jiném místě odstavil jeho auto a ještě jinde zanechal zbraň. Stopy prý s asistencí sestry zahladil i ve vile.

Sestra se údajně chtěla zbavit nepohodlného manžela. Bála se prý, že rozvodem přijde o část společného jmění. Po manželově smrti získala jakožto univerzální dědička majetek v ceně 23,4 milionu korun.

Zvrat v dlouho neobjasněném případu nastal, když proti Kuncovi a jeho sestře začal vypovídat jeho někdejší společník Vladimír Gottfried, který byl na místě činu a který svému kamarádovi pomáhal zahladit stopy.


V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru