Dnes Středa - polojasno 13°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 14°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998

Pražský městský soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998. Návrh státního zástupce na obnovu řízení dnes trestní senát zamítl. K vraždě se přiznal mužův švagr Martin Kunc, jeho trestní stíhání však soud v polovině roku 2019 zastavil. Trestný čin byl promlčený. Státní zástupce Vladimír Pazourek si proti rozhodnutí podal stížnost.

Žalobce navrhl obnovu, protože by podle něj nové výpovědi svědků mohly prokázat, že Kunc zastřelil Itala kvůli zisku. V takovém případě by čin vzhledem ke zvýšené sazbě promlčený nebyl. Podle předsedy senátu však nové důkazy nejsou schopné dva roky starý pravomocný verdikt zvrátit. „Nebyly shledány důvody obnovy," prohlásil soudce.

Podnikatel zemřel v noci ze 7. na 8. září roku 1998 ve vile v ulici U Laboratoře na pražské Ořechovce. Obžaloba tvrdila, že si Kunc na místo záměrně přinesl podomácku upravenou zbraň s tlumičem a že švagra po hádce v jeho ložnici třikrát zasáhl do hlavy a jednou do krku. Obžalovaná byla i Kuncovu sestra a manželka zavražděného, která podle policie bratra k činu navedla. Soud ji nejprve nepravomocně osvobodil, pravomocně pak její stíhání také zastavil.

Soud dnes v případu vyslechl dva svědky. Jeden tvrdil, že mu v devadesátých letech jeho známý nájemný vrah naznačil, že si ho Italova manželka snažila na vraždu najmout. Jeho výpověď však soudce označil za nevěrohodnou. „Především svá tvrzení průběžně měnil," uvedl Blažek. Muž také uváděl, že si dost věcí kvůli úrazu hlavy nepamatuje.

Druhý svědek podle své výpovědi dokonce od ženy dostal nabídku, aby podnikatele sám zavraždil, případně vraždu zprostředkoval. Ani jemu však soud neuvěřil. „Je pochybné, že si vzpomněl po téměř čtvrt století," zhodnotil předseda senátu.

Podle dřívější obžaloby se Kunc po vraždě za pomoci svého známého zbavil těla u rybníku poblíž Nového Strašecí, na jiném místě odstavil jeho auto a ještě jinde zanechal zbraň. Stopy prý s asistencí sestry zahladil i ve vile.

Sestra se údajně chtěla zbavit nepohodlného manžela. Bála se prý, že rozvodem přijde o část společného jmění. Po manželově smrti získala jakožto univerzální dědička majetek v ceně 23,4 milionu korun.

Zvrat v dlouho neobjasněném případu nastal, když proti Kuncovi a jeho sestře začal vypovídat jeho někdejší společník Vladimír Gottfried, který byl na místě činu a který svému kamarádovi pomáhal zahladit stopy.


Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru