Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998

Pražský městský soud nebude znovu projednávat vraždu italského podnikatele z roku 1998. Návrh státního zástupce na obnovu řízení dnes trestní senát zamítl. K vraždě se přiznal mužův švagr Martin Kunc, jeho trestní stíhání však soud v polovině roku 2019 zastavil. Trestný čin byl promlčený. Státní zástupce Vladimír Pazourek si proti rozhodnutí podal stížnost.

Žalobce navrhl obnovu, protože by podle něj nové výpovědi svědků mohly prokázat, že Kunc zastřelil Itala kvůli zisku. V takovém případě by čin vzhledem ke zvýšené sazbě promlčený nebyl. Podle předsedy senátu však nové důkazy nejsou schopné dva roky starý pravomocný verdikt zvrátit. „Nebyly shledány důvody obnovy," prohlásil soudce.

Podnikatel zemřel v noci ze 7. na 8. září roku 1998 ve vile v ulici U Laboratoře na pražské Ořechovce. Obžaloba tvrdila, že si Kunc na místo záměrně přinesl podomácku upravenou zbraň s tlumičem a že švagra po hádce v jeho ložnici třikrát zasáhl do hlavy a jednou do krku. Obžalovaná byla i Kuncovu sestra a manželka zavražděného, která podle policie bratra k činu navedla. Soud ji nejprve nepravomocně osvobodil, pravomocně pak její stíhání také zastavil.

Soud dnes v případu vyslechl dva svědky. Jeden tvrdil, že mu v devadesátých letech jeho známý nájemný vrah naznačil, že si ho Italova manželka snažila na vraždu najmout. Jeho výpověď však soudce označil za nevěrohodnou. „Především svá tvrzení průběžně měnil," uvedl Blažek. Muž také uváděl, že si dost věcí kvůli úrazu hlavy nepamatuje.

Druhý svědek podle své výpovědi dokonce od ženy dostal nabídku, aby podnikatele sám zavraždil, případně vraždu zprostředkoval. Ani jemu však soud neuvěřil. „Je pochybné, že si vzpomněl po téměř čtvrt století," zhodnotil předseda senátu.

Podle dřívější obžaloby se Kunc po vraždě za pomoci svého známého zbavil těla u rybníku poblíž Nového Strašecí, na jiném místě odstavil jeho auto a ještě jinde zanechal zbraň. Stopy prý s asistencí sestry zahladil i ve vile.

Sestra se údajně chtěla zbavit nepohodlného manžela. Bála se prý, že rozvodem přijde o část společného jmění. Po manželově smrti získala jakožto univerzální dědička majetek v ceně 23,4 milionu korun.

Zvrat v dlouho neobjasněném případu nastal, když proti Kuncovi a jeho sestře začal vypovídat jeho někdejší společník Vladimír Gottfried, který byl na místě činu a který svému kamarádovi pomáhal zahladit stopy.


V noci hořelo v Praze 10

13. června 2021 v 11:23

Dnes od 1:50 hodin zasahovalo několik jednotek pražských profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru dřevěné budovy zahradního centra.

Za pomoc dostala úder pěstí

13. června 2021 v 07:12

Na chodníku v ulici Na Florenci ležela ve středu odpoledne obnažená žena, která odmítala vstát a své okolí častovala vulgárními výrazy. Na dotaz přivolané hlídky, jestli je v pořádku, odpověděla, že se jí udělalo z horka špatně a proto tady odpočívá.

Dáma za volantem s dvěma promile

11. června 2021 v 10:08

Auto kličkující po silnici za doprovodu zvuku poškozeného kola – takový pohled se naskytl noční hlídce městské policie v úterý po 2. hodině ranní u křižovatky ulic Kamýcká x Suchdolská v Praze 6.

Za volantem s 2,3 promile

9. června 2021 ve 20:36

Opletalovou ulicí se včera pře půlnocí potácel zjevně opilý muž, který neváhal nasednout do auta a rozjet se. Operátor kamerového systému na něho upozornil kolegy v terénu.  

Na vyhrazeném místě se neparkuje. Ani když je kamaráda

9. června 2021 v 10:08

Muž v pondělí odpoledne zaparkoval na místě vyhrazeném pro osobu s tělesným postižením a vozidlo s konkrétní poznávací značkou. Nesedělo ani jedno. Po uplynutí zákonem stanovených tří minut přivolal strážník odtahový vůz.

Nehoda malého cyklisty v Běchovicích

9. června 2021 v 09:21

Strážníci pomáhali u nehody osobního vozidla a 11letého cyklisty, který v pondělí na křižovatce ulic Polesná x Čentická nedal přednost zprava.

Já jsem paragán a já vám ukážu

3. června 2021 v 09:32

Strážníci měli obavu o zdraví muže, který ležel na ulici. Když mu chtěli pomoci, muž na jednoho člena hlídky zaútočil.

Kopání do popelnic se mu nevyplatilo

3. června 2021 v 08:25

Kvůli vypuštěné pneumatice vzteky kopal do popelnic. Strážníci si v nákladním prostoru jeho auta všimli velkého množství registračních značek.

Kamery pomohly najít sprejera

3. června 2021 v 07:50

Na strážníky se v neděli večer na nástupišti stanice metra Želivského obrátila dozorčí, která si všimla muže se sprejem v ruce. Před příchodem hlídky ale muž nastoupil do vlakové soupravy a odjel do centra.

Maršál dopadl dealera heroinu

2. června 2021 v 10:05

Pražští kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na drogovou problematiku zadrželi v rámci policejní akce „Maršál“ muže, který prodával heroin. K prodeji docházelo převážně v místě jeho bydliště v Praze 9, přesto že měl soudem vyslovený zákaz pobytu na území hlavního města Prahy...

Strážníci z Prahy 9 přistihli dvojici při krádeži kol osobního auta

28. května 2021 ve 22:05

Nezvykle odstavené auto před garážemi, pohyb za dalším a prchající dvojice upoutaly včera časně ráno pozornost strážníků v Martinické ulici. Pohled na opuštěné vozidlo prozradil důvod útěku – stálo na dřevěných kvádrech. Jedno kolo bylo opřené opodál, tři ležela v kufru vozu zaparkovaného...

Další články
Nahoru